مدیرکل آموزش و پرورش گلستان:
بیش از 500 نفر فارغ‌التحصیل تربیت معلم در سال تحصیلی جدید بکارگیری می‌شوند

نتیجه تصویری برای ‪jnvds luglhk‬‏

مدیرکل آموزش و پرورش گلستان با اشاره به کمبود یک‌هزار و ۸۰۰ معلم در استان گفت: بیش از ۵۰۰ نفر فارغ‌التحصیل تربیت معلم و ماده ۲۸ (پذیرفته‌شدگان در آزمون استخدامی که دوره‌های آموزشی را گذرانده‌اند) در سال تحصیلی جدید بکارگیری می‌شوند.

به گزارش پایگاه خبری گلستان فردا، به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش گلستان، احسان گوهری‌راد اظهار کرد: 22 هزار و 717 معلم در قالب رسمی، پیمانی، حق‌التدریس، قراردادی و غیره در دو هزار و 800 مدرسه استان مشغول به فعالیت هستند.

وی با اشاره به بکارگیری 700 نیرو در قالب خرید خدمات آموزشی گفت: 550 کلاس درس در استان از طریق خرید بسته‌های حمایتی آموزشی از مدارس غیردولتی برگزار می‌شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بیان داشت: برای سال تحصیلی آینده حدود 10 هزار دانش‌آموز به تعداد دانش‌آموزان استان افزوده می‌شود که برای این کار 350 کلاس درس نیاز داریم.

وی گفت: برای سال آینده حدود یک‌هزار و 800 معلم برای کلاس‌های درس استان کمبود داریم که از طریق بکارگیری نیروهای حق‌التدریس، نیروهای رسمی و پیمانی، خرید خدمات حمایتی و برخی نیروهای بازنشسته این کمبود را برطرف می‌کنیم.

گوهری‌راد خاطرنشان کرد: به دانش‌آموزان و خانواده‌ها قول می‌دهیم مانند امسال در شروع سال تحصیلی جدید هیچ کلاس درسی بدون معلم نباشد.

وی گفت: بخشی از کمبود معلم در سال تحصیلی جدید را از طریق جذب دانشجویان فارغ‌التحصیل تربیت معلم و بخشی را هم از محل ماده 28 جذب خواهیم کرد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اعلام کرد: بیش از 500 نفر فارغ‌التحصیل تربیت معلم و ماده 28 (پذیرفته‌شدگان در آزمون استخدامی که دوره‌های آموزشی را گذرانده‌اند) در سال تحصیلی جدید بکارگیری می‌شوند.

وی درباره تبدیل وضعیت نیروهای حق‌التدریس در استان بیان داشت: از سال 94 حدود 850 نفر از این نیروها که آن زمان شرایط احراز را داشتند اما به دلایلی جذب نشده بودند تاکنون پیگیر تبدیل وضعیت خود هستند. آموزش و پرورش نیز تلاش خود را برای این کار انجام داده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گفت: اخیرا رایی از سوی دیوان عدالت اداری صادر شد که فقط نیروهای حق‌التدریسی که در این سال‌ها از آموزش و پرورش حقوق گرفته‌اند مشمول تبدیل وضعیت می‌شوند.

وی ادامه داد: تقریباً هیچ یک از نیروهای حق‌التدریس در استان این شاخصه را ندارند. با اینحال ما در استان پرونده‌های آنان را تشکیل دادیم و به تهران ارسال و اعلام کردیم درست است که این افراد از آموزش و پرورش حقوق دریافت نکردند اما برای کاری که انجام دادند از مدارس حقوق گرفتند.

گوهری‌راد گفت: منتظر هستیم تا دیوان عدالت اداری درباره این افراد رأی نهایی را صادر کند اما تاکنون خبری نشده است.

  21 اردیبهشت 1398
بخش : فرهنگی
کد خبر: 62015
تگ ها :

golestanfarda@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام