معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان:
ظرفیت های گردشگری گلستان با توسعه بوم گردی نمایان می شود

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی , صنایع دستی و گردشگری استان گلستان گفت: ظرفیت های گردشگری گلستان با توسعه بوم گردی نمایان می شود و یکصد اقامتگاه بوم گردی در گلستان دارای پروانه و فعال هستند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری گلستان فردای ایران، احمد تجری در نشست صمیمانه که به مناسبت روز خبرنگار در منطقه بوم گردی ریگ چشمه محمد آباد کتول برگزار شده بود، ضمن گرامیداشت مقام خبرنگار، اظهار کرد: استان گلستان ظرفیت های گردشگری بسیار خوبی دارد که همه آن ها می تواند به منابع درآمد زائی مناسبی برای استان در قالب اجرای طرح های گردشگری از جمله بوم گردی تبدیل شوند.

وی افزود:  در چند سال اخیر با توسعه طرح هیا بوم گردی اقامت مسافران در گلستان بیشتر شده است و از سوی دیگر وجود طرح های بوم گردی با امکانات رفاهی و همچنین امنیت اقامت، موجب کاهش استقبال مردم از سوئیت های اجاره ای بدون مجوز شده است.

تجری ادامه داد: استان گلستان با داشتن هزار روستا و همچنین بهره مندی از اقوام مختلف ظرفیتی متفاوتی نسبت به سایر استان‌های شمالی دارد و بر خلاف مازندران و گیلان دارای اقوام گوناگونی است و باعث می شود زندگی  بخش عمده‌ای از اقوام کشور را در این استان لمس کرد..

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان با بیان اینکه سال های گذشته گلستان دارای راهنمای گردشگر نوبد، اظهار کرد: در حال حاضر 60 راهنمای گردشگر با مجوز و مسلط به زبان های خارجی در استان مشغول به کار هستند.

وی افزود: در چند سال اخیر با تامین کردن زیر ساخت های مناسب، حمایت های مالی، پرداخت تسهیلات کم درصد و تسهیل رونمد دریافت مجوز از دستگاه های مختلف موجب شده تا بخش خصوصی چه در داخل استان و چه در خارج استان رغبت زیادی برای سرمایه گذاری در این استان و بخصوص اجرای طرح های بوم گردی داشته باشند.

احمدی با بیان اینکه یکی از مهم ترین برنامه های میراث در رابطه با جذب گردشگر، دعوت از مسئولان دفاتر گردشگری دیگر استان ها است، گفت: در 6 ماهه دوم امسال بنا داریم تا با دعوت از راهنمایان گردشگری از سه استان تهران، خراسان رضوی و مرکزی، ظرفیت های گردشگری گلستان بخصوص طرح های بوم گردی استان را به آن ها شناساده شود، چرا که موجب ورود توریست بیشتری به گلستان خواهد شد.

وی در ادامه بیان کرد: یکی دیگر از برنامه های این اداره کل در جذب گردشگر و شناساندن نقاط گردشگری استان، اجرای طرح ساب یا همان سفرهای آسان برنامه ریزی شده در قالب ارائه بسته های سفر به مسافران است که این طرح با مشارکت بخش خصوصی در ایام خاصی از سال که موج سفر ها به گلستان بیشتر می شود اجرائی خواهد شد.

تجری اجرای جشنواره تابستانی هیرکان را یکی دیگر از برنامه های جذب گردشگر برای استان عنوان کرد و گفت: این جشنواره از 23 تا 29 مردادماه با حضور هنرمندان استانی برگزار خواهد شد و از 50 درصد تخفیف برای گردشگران برخودار  است.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان، با بیان اینکه امسال روز جهانی گردشگری مصادف با ایام محرم و صفر شده است، تصریح کرد: سعی کرده ایم با حفظ حرمت ها این ماه حدود 30 برنامه را اعم از تجلیل از واحد های گردشگری گلستان، گلنگ زنی طرح های گردشگری اجرائی کنیم.

به گفته تجری سیزدهمین جشنواره اقوام زمین هم مثل سال های قبل در گلستان برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به خسارت های ناشی از سیل به برخی طرح های گردشگری هم بیان کرد: با پیگیری هایی که در استان گرفته مقرر شد تسهیلات ارزان قیمت در اختیار صاحبان این تاسیسات قرار گیرد تا بخش زیادی از خسارت های وارده به آنان جبران شود.

  22 مرداد 1398
بخش : فرهنگی
کد خبر: 62611
تگ ها :

golestanfarda@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام