بازدید معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن کشور از روند ساخت و سازهای مناطق سیلزده گلستان

مهندس مهدیان، معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن کشور با حضور در مناطق سیلزده استان گلستان از روند ساخت و سازهای واحدهای مسکونی در این مناطق بازدید کرد.
به گزارش گلستان فردا ؛ مهندس مهدیان در ابتدای حضورشان در استان با حضور در ستاد معین بازسازی بنیاد سکن استان خراسان رضوی که در شهرستان گنبد مستقر هستند، بعد از استماع گزارش مهندس زمانی نژاد، مدیرکل بنیاد مسکن استان گلستان در خصوص اقدامات و فعالیتهای بنیاد مسکن استان در مناطق سیلزده، به بیان راهکارها جهت تسریع در خدمت رسانی بویژه احداث واحدهای مقاوم و پرداخت کمکهای بلاعوض تاکید کردند.
مهندس زمانی نژاد، مدیر کل بنیاد مسکن استان گلستان در این جلسه با بیان اینکه در اثر بارشهای پایان سال 97 و وقوع سیل در استان به 17 هزار و 809 واحد مسکونی در500 روستا و 4 شهر استان گلستان خسارت وارد شد تسریح کرد: از این تعداد 7 هزار و 256 واحد احداثی و 10 هزار و 553 واحد تعمیری هستند که از این تعداد 5 هزار و 246 واحد شهری و 12 هزار و 563 واحد روستایی هستند.
مدیرکل بنیاد مسکن استان در ادامه ضمن تشکر از حضور دو استان خراسان رضوی و گیلان بعنوان ستادهای معین بازسازی ابراز داشت: تا کنون بیش از 10 هزار پرونده برای متقاضیان تشکیل و ثبت سامانه شده و 5 هزار و 300 پرونده نیز برای دریافت تسهیلات و کمکهای بلاعوض به بانکها معرفی شده اند که از این تعداد 174 واحد منجر به عقد قرارداد شده اند که 55 واحد احداثی و 129 واحد تعمیراتی هستند.
مدیرکل بنیاد مسکن استان همچنین از حمل و توزیع بیش از 7 هزار پاکت سیمان اهدایی مقام معظم رهبری به سیل زدگان برابر با 350 تن خبر دادند که از طریق عاملین منتخب بنیاد در اختیار مردم قرار گرفته است.
مهندس زمانی نژاد با بیان اینکه مجموعه بنیاد مسکن استان تمام تلاش خود را برای تسریع در روند بازسازی واحدهای تخریبی بکار بسته از آواربرداری بیش از 100 واحد توسط امور اجرایی و ماشین آلات عمرانی بنیاد مسکن استان خبر داد که 50 فقره منجر به آرماتوربندی و اجرای فونداسیون و 10 واحد نیر ستون و سقف زده شده است.
مدیرکل بنیاد مسکن همچنین از خرید و دپوی 1000 تن میله گرد برای تحویل به متقاضیان ساخت واحدهای مسکونی خبر دادند که در صورت درخواست متقاضیان با قیمت کف بازار در اختیار متقاضیان قرار خواهد گرفت. ایشان همچنین پیگیری برای احداث بچینگ جهت تولید بتن آماده در مناطق سیلزده را از دیگر اقدامات بنیاد مسکن استان برای بازسازی مناطق آسیب دیده دانستند.
مهندس مهدیان، معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن کشور نیز در این جلسه ضمن تشکر از اقدامات صورت گرفته و توزیع سهمیه اعتبارات تخصیص یافته به استان در میان ستادهای معین بازسازی و ستاد بازسازی بنیاد مسکن استان گلستان و پاسخ به سوالات و ابهامات روسای ستادهای بازسازی حاضر در جلسه، با حضور در تعدادی از روستاهای خسارت دیده از سیل، از روند بازسازی در این مناطق بازدید کردند.
بازدید از ستاد بازسازی بنیاد مسکن استان گلستان، بازدید از روند ساخت و سازهای واحدهای مسکونی در حال احداث و بازدید از اولین واحد مسکونی احداثی و مورد بهره برداری قرار گرفته بنیاد مسکن استان در روستای چن سبیلی شهرستان آق قلا و همچنین حضور در ستاد معین بازسازی بنیاد مکسن استان گیلان مستقر در شهرستان گنبد از برنامه های روز دوم سفر معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن کشور به استان گلستان بود.

  29 اردیبهشت 1398
بخش : اقتصادی
کد خبر: 62077
تگ ها :

golestanfarda@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام