استاندار گلستان در دیدار با معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی؛
اختصاص ردیف در بودجه سال آینده برای احداث بندر در گلستان روند توسعه استان را تسریع می کند

استاندار گلستان با اشاره به ظرفیت های سرمایه گذاری در استان اظهار کرد: وزارت امور اقتصادی می تواند با اختصاص ردیف بودجه جهت احداث بندر در گلستان روند توسعه استان را تسریع کند.

به گزارش گلستان فردای ایران (گلستان فردا)، دکتر حق شناس صبح امروز چهار شنبه ۱۶ مهر در دیدار با دکتر سید علی محمد موسوی معاون وزیر امور اقتصاد و دارایی و رئیس سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی کشور و دکتر ابوالفضل کوده ئی مدیر کل دفتر سرمایه گذاری خارجی وزارت امور اقتصادی و دارایی ، تصریح کرد:گلستان از ظرفیت های بالای سرمایه گذاری در زمینه های مختلف برخوردار است و هدایت سرمایه گذاران داخلی و خارجی به سمت این استان می تواند موجب پیشرفت و رشد گلستان شود.
وی با تشریح ویژگی های گلستان گفت: بخش عمده ای از ۳۶۰ قلم کالای تجاری ایران که می تواند در پیمان اوراسیا مورد تبادل قرار گیرد, در گلستان تولید می شود و این استان علی رغم آنکه کمتر از ۲ درصد جمعیت کشور را در خود جای داده در تولید ۱۵ محصول رتبه تک رقمی را داراست.
استاندار گلستان یادآور شد: این استان دارای ۲۵۰ روز آفتابی مناسب برای کشت گلخانه ای, اقلیم های مختلف آب و هوایی جهت جذب گردشگران و صنایع مرتبط با آب , مرز زمینی , دریایی, هوایی و ریلی است که می تواند در جذب سرمایه گذاران موثر باشد.
دکتر حق شناس خاطر نشان کرد: سرمایه گذاری در حوزه فاضلاب و تامین زیرساخت های منطقه  اقتصادی اترک می تواند روند توسعه گلستان را تسریع کند.
همچنین در این دیدار دکتر سید علی محمد موسوی معاون وزیر امور اقتصاد و دارایی و رئیس سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی کشور: اظهار کرد : هدف ما از سفر به گلستان بررسی ظرفیت های سرمایه گذاری در گلستان و هدایت سرمایه گذاران به سمت این استان است.

  16 مهر 1399
بخش : اقتصادی
کد خبر: 63873
تگ ها :

golestanfarda@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

همراه اول شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام