استاندار گلستان در چهارمین المپیاد ورزشی استان ؛
سرمایه گذاری در ورزش ما را از هزینه در دیگر بخش های اجتماعی بی نیاز می کند

استاندار گلستان با تاکید بر اهمیت ورزش در مسیر توسعه، اظهار کرد: سرمایه گذاری بر مسائل ورزشی ما را از هزینه در دیگر بخش های اجتماعی بخصوص بزهکاری های اجتماعی بی نیاز می کند.

به گزارش گلستان فردا ؛ دکتر هادی حق شناس عصر روز گذشته پنج شبه 30 خرداد  در چهارمین المپیاد وررزش گلستان که با حضور 5 هزار ورزشکار دختر و پسر استان آغاز شد، تصریح کرد: تمام کشورهای توسعه یافته به مسئله ورزش توجه دارند و با توجه به اینکه قریب به 100 هزار نفر بطور جدی در گلستان به ورزش می پردازند، این المپیاد ورزشی نوید دهنده آن است که در آینده درخشش ورزشکاران استان بیشتر خواهد شد.

وی افزود: این المپیاد ظرفیتی برای کشف استعدادهای ورزشی استان گلستان است و تردید ندارم که آینده نزدیک از بین این ورزشکاران چهره هایی به ورزش قهرمانی کشور تقدیم می شوند.

وی یادآور شد: تلاش داریم امکانات ورزشی را برای نوجوانان استان که نسل آینده ورزش قهرمانی کشور هستند را فراهم آوریم.

استاندار گلستان ضمن تقدیر از ابتکار اداره کل ورزش و جوانان استان اظهار کرد: امروز در تمام دنیا به توسعه ورزش تاکید شده و شعار عقل سالم در بدن سالم نشانگر این توجه است و کشورهای ورزشکار بنیه قوی تری در اداره جامعه دارند.

دکتر حق شناس توجه به ورزش در کشورهای توسعه یافته را همچون توجه به بهداشت و غذا جزء الزامات و ضروریات دانست و گفت: در واقع ورزش یک رکن اساسی در موضوعات فرهنگی و اجتماعی است و به همین دلیل در استان گلستان تلاش داریم نسبت به گسترش ورزش اقدام نماییم.

وی خاطر نشان کرد: اگرچه سرانه ورزشی استان گلستان نصف سرانه کشوری است ، به نوعی که در کل کشور بیش از یک متر است و در گلستان 57 سانتی متر است اما تلاش می کنیم پروژه های نیمه تمام را هرچه سریعتر تمام کنیم تا هرچه زودتر عقب ماندگی های گذشته جبران شود.

وی ابراز امیدواری کرد روزی را شاهد باشیم که گلستانی ها در این 16 رشته ورزشی سرامد کل کشور باشند.

لازم به ذکر است چهارمین المپیاد ورزش گلستان با حضور 5 هزار ورزشکار دختر و پسر از 14 شهرستان استان آغاز شد .

گفتنی است در سومین دوره المپیاد ورزشی گلستان گرگان با ۴۰ مدال طلا، ۲۹ نقره و ۲۷ مدال برنز مقام نخست را کسب کرد و شهرستان های گنبدکاووس و بندرترکمن حائز رتبه های دوم و سوم شدند.

  31 خرداد 1398
بخش : ورزشی
کد خبر: 62345
تگ ها :

golestanfarda@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام