مدیر کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری گلستان خبر داد :
فاز اول کمپینگ خالد نبی شهرستان کلاله با اعتبار 5 میلیارد ریال کلید خورد

http://www.golestanema.com/images/1397/01/03/123.jpg

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان از آغاز عملیات اجرایی فاز اول کمپینگ گردشگری خالد نبی شهرستان کلاله با اعتبار 5 میلیارد ریال خبر داد.

به گزارش گلستان فردای ایران، ابراهیم کریمی امروز دوشنبه 14 مردادماه با اعلام این خبر گفت : عملیات اجرایی ساماندهی و تکمیل زیر ساخت های گردشگری منطقه نمونه گردشگری خالد نبی با اعتبار 5 میلیارد  ریال از محل اعتبارات تملک دارایی سرمایه های استانی و ملی آغاز شد.
 
او خاطر نشان کرد: در عملیات اجرایی این فاز خاکبرداری و تسطیح اولیه و خاکریزی در سطح محوطه کمپینگ در حدود 6000 متر مکعب و همچنین اجرای دیواره و نرده  محافظ انتهای محوطه کمپینگ به طول تقریبی 150 متر طول پیش بینی شده است.
 
کریمی یادآور شد: اجرای محوطه سازی و مبلمان بتنی طرح چوب ، احداث 6 واحد زائر سرا بهمراه تاسیسات مورد نیاز ، اجرای دیواره سنگی ،  احداث سرویس بهداشتی ، روشنایی مسیر ، خاکبرداری و زیر سازی محور به طول 6 کیلومتر ، آبرسانی به گورستان ، حدود 800 متر  سنگ فرش مسیر دسترسی به گورستان ، روشنایی محوطه گورستان با سیستم انرژی خورشیدی  و ... با اعتبار حدود 18 میلیارد و 500 میلیون ریال از اهم اقدامات اداره کل تا کنون در این منطقه گردشگری بوده است.
 
او در پایان گفت : اعتباری در حدود 15 میلیارد ریال جهت ادامه و تکمیل زیر ساخت های گردشگری خالد نبی  پیش بینی شده است که  در صورت تخصیص اعتبارات نسبت به تکمیل این پروژه اقدام خواهد شد.
گفتنی است؛ گورستان خالدنبی یک محوطه باستانی وسیع در شهرستان کلاله استان گلستان است که یک سمت آن شامل بقعه خالدنبی و چوپان آتا و سمت دیگر آن نیز شامل قبرستان باستانی با سنگ قبرهای عجیب و غیرمعمول می باشد. به جز اهمیت تاریخی، طبیعت این منطقه نیز بسیار زیبا و شگفت انگیز است. این محوطه باستانی رو به تپه های ماهوری قرار دارد که به هزاردره مشهوره است.

  15 مرداد 1398
بخش : خبرها / فرهنگی
کد خبر: 62581
تگ ها :

golestanfarda@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام