رئیس کل دادگستری گلستان:
متهمان پرونده معروف به پرهام آزادشهر هفتم مهرماه محاکمه می‌شوند

رئیس کل دادگستری گلستان گفت: نخستین جلسه دادگاه علنی پرونده لیزینگ خودرو معروف به پرهام آزادشهر  7 مهر در دادگاه ویژه رسیدگی به مفاسد اقتصادی استان گلستان  آغاز می شود .

 

به گزارش گلستان فردای ایران (گلستان فردا)، هادی هاشمیان افزود: برگه ابلاغ تاریخ دادگاه برای شاکیانی که در سامانه ثنا ثبت نام کرده اند ،  اینترنتی ارسال شده و کسانی  هم که ثنا ندارند برگه ابلاغ به نشانی که در پرونده درج کرده بودند فرستاده شده است .

هاشمیان افزود: کسانی هم که به علت تغییر نشانی یا مواردی اینچنینی ، ابلاغ به دستشان نرسیده است از این طریق اطلاع رسانی می شود .

به گفته وی ، دادگاه رسیدگی به این پرونده علنی است و از ساعت 9 صبح در دادگاه تجدیدنظر استان واقع در سایت اداری استان ، با حضور شاکیان برگزار خواهد شد .

این مقام ارشد قضایی استان گفت: پرونده 33 هزار صفحه ای پرهام بیش از  3 هزار شاکی دارد که 2 هزار و 500 نفرشان گلستانی اند .

 سه متهم این پرونده هم اکنون در زندان هستند و به اتهام اخلال در نظام اقتصادی کشور محاکمه خواهند شد.

متهمان پرونده موسوم به لیزینگ خودرو شرکت پرهام، با این ادعا که می‌توانند خودروهای ساخت داخل را چند میلیون تومان پایین‌تر از قیمت بازار به مشتریان بفروشند، 220 میلیارد تومان از شاکیان

در استان های گلستان و سیستان و بلوچستان به جیب زدند.

پرونده پرهام آزادشهر از سال ۹۵ در دو شهرستان سرباز استان سیستان و بلوچستان و شهرستان آزادشهر استان گلستان تقریبا همزمان تشکیل شد، اما پرونده به صورت یکجا در شهرستان سرباز سیستان و بلوچستان رسیدگی شد که به علت طولانی شدن روند رسیدگی و دشواری پیگیری شاکیان پرونده که بیشترشان گلستانی بودند با درخواست رئیس کل دادگستری گلستان و موافقت دیوان عالی کشور این پرونده اواخر پارسال برای ادامه رسیدگی به گلستان احاله شد  .

  6 شهریور 1398
بخش : خبرها / قضاییه
کد خبر: 62689
تگ ها :

golestanfarda@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام