رئیس کل دادگستری گلستان خبر داد:
راه اندازی شعب ویژه رسیدگی به جرایم خشن در گلستان

Image result for ‫هادی هاشمیان‬‎

رئیس کل دادگستری استان گلستان گفت: شعبه ویژه رسیدگی به جرائم خشن در گلستان راه اندازی می شود.

به گزارش پایگاه خبری گلستان فردای ایران(گلستان فردا) هادی هاشمیان ظهر امروز در جلسه مسئولان ارشد قضایی و انتظامی استان با اشاره به راه‌اندازی شعب ویژه رسیدگی به جرایم خشن اظهار کرد: این شعب در گرگان، گنبدکاووس و یک شعبه نیز در محاکم تجدیدنظر استان برای رسیدگی ویژه به جرایم خشن مانند تیراندازی، کیف‌قاپی و زورگیری اختصاص یافت.

وی افزود: این شعب با هدف رسیدگی تخصصی و سریع به پرونده مجرمانی است که امنیت و آرامش مردم را سلب میکنند.

رئیس کل دادگستری استان در ادامه بر استفاده از ظرفیت اقوام برای کاهش جرایم تاکید کرد و گفت: زندگی مسالمت‌آمیز اقوام و مذاهب مختلف در گلستان بستر مناسبی برای استفاده از این ظرفیت برای کاهش جرایم به ویژه جرایم خشن است.

وی افزود: ما در دستگاه قضایی و نیروی انتظامی باید راهکارهایی برای استفاده از این ظرفیت و ارتقای امنیت استان تدبیر کنیم.

هاشمیان با اشاره به تاکیدات رئیس قوه قضائیه مبنی بر کاهش ورودی پرونده‌ها بیان داشت: به دنبال استفاده از مشارکت مردم و سازمان‌های مردم نهاد برای افزایش صلح و سازش در دعاوی به ویژه دعاوی خانوادگی هستیم که در همین زمینه در همه شهرها و روستاهای استان در کنار کلانتری‌ها، شعبه ویژه سازشی صلح و سازش فعال می‌شود.

رئیس کل دادگستری گلستان با اشاره به افزایش 8 درصدی توهین در 4 ماهه امسال گفت: اینگونه پرونده‌ها ماهیت قضایی ندارد و باید دستگاه فرهنگی و رسانه‌ها به ویژه رسانه ملی برای ارتقای فرهنگ جامعه و کاهش پرونده‌های اینچنینی گام بردارند.

سردار روح‌الامین قاسمی، فرمانده انتظامی استان گلستان نیز در این جلسه با بیان این که امنیت محصول جمعی است گفت: دستگاه قضایی و نیروی انتظامی دو بال امنیت هستند و هماهنگی و تعامل این دو دستگاه برای افزایش امنیت و برخورد با مجرمان مهم است.

وی با اشاره سرعت و قاطعیت پلیس برای دستگیری اراذل و اوباش و مجرمان جرایم خشن افزود: افزایش گشت‌های پلیس و حضور فرماندهان شهرستان‌ها در صحنه وقوع جرم از اقدامات ما برای افزایش سرعت دستگیری و برخورد با مجرمان است.

قاسمی تاکید کرد: قمه‌کشی، زورگیری، تیراندازی و کیف‌قاپی خط قرمز ما است و اجازه قدرت‌نمایی و عرض اندام به این افراد نخواهیم داد.

  27 مرداد 1398
بخش : سیاسی / قضاییه
کد خبر: 62633
تگ ها :

golestanfarda@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام