" کیفیت آرا " سرخط نشست امروز مسئولان قضایی استان

نشست غیرحضوری آسیب شناسی حوزه های قضایی آق قلا و داشلی برون با حضور مسئولان  قضایی استان و قضات این شهرستان برگزار شد.

به گزارش گلستان فردا، رئیس کل دادگستری در جلسه امروز  بر کیفیت آرای صادر شده در محاکم تاکید کرد و گفت: هیئتی از قضات برجسته استان برای بررسی آرای نقض شده در محاکم تجدیدنظر تشکیل شده است.
هادی هاشمیان افزود: این هیئت نتیجه آسیب شناسی های خود را در اختیار قضات محاکم بدوی قرار می دهد تا  آرای صادر شده در محاکم استان بهبود یابد.
وی تاکید کرد: بهبود کیفیت آرا علاوه بر کمک به احقاق حق از تحمیل هزینه به مردم و طولانی شدن رسیدگی ها جلوگیری می کند.
هادی هاشمیان  بر استفاده بیشتر از ظرفیت های قانون برای صدور آرای جایگزین حبس هم تاکید کرد و گفت: مجازات زندان برای مجرمان خطرناک و مزاحمان جان و مال و نوامیس مردم است و باید حساب افرادی که ناخواسته و به علت شرایط اقتصادی گرفتار شده اند از این مجرمان جدا کرد.
هاشمیان افزود: سرکشی قضات از زندان و خانواده زندانیان می تواند در تغییر رویکرد آنان از نگاه حبس گرایی اثرگذار باشد.
این مقام ارشد قضایی استان بر استفاده بیشتر از ظرفیت شورای حل اختلاف هم تاکید کرد و گفت: حل و فصل خصومت بین مردم، جلوگیری از شکاف در جامعه و کاهش ورودی زندان از مزیت های میانجیگری شورای حل اختلاف در پرونده هاست .
افزایش ابلاغ اینترنتی اوراق قضایی به منظور جلوگیری از رفت و آمد غیرضروری مردم به محاکم ، تعیین تکلیف پرونده های مسن تا آخر سال ، غربالگری مددجویان و تعیین تکلیف وسایل نقلیه توقیفی پارکینگ ها ، استفاده از حکمین قرآنی برای میانجیگری در دعاوی خانوادگی از موارد طرح شده معاونان رئیس کل دادگستری در جلسه امروز بود .

  27 بهمن 1399
بخش : سیاسی / قضاییه
کد خبر: 64012
تگ ها :

golestanfarda@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

همراه اول شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام