نشست رییس دیوان عالی کشور با روسای دادگستری و قضات استان گلستان

نشست رییس دیوان عالی کشور با روسای دادگستری و قضات استان

رییس دیوان عالی کشور در دیدار با روسای دادگستری و قضات استان از کاهش پرونده های ارجاعی به دیوان در شش ماه نخست امسال خبر داد.

به گزارش گلستان فردای ایران (گلستان فردا)، حجت الاسلام مرتضوی مقدم با اشاره به شمار زیاد پرونده های دیوان عالی کشور در سال گذشته گفت: با توجه به پرونده های  ماده قانونی ۴۷۷  بیش از ۸  هزار پرونده وجود داشت که علاوه بر پرونده های فرجام خواهی بود اما با همت قضات دیوان عالی کشور تمام پرونده های فرجام خواهی رسیدگی شدو در این زمینه به روز هستیم.

وی درباره مدت زمان رسیدگی به پرونده های فرجام خواهی گفت : رسیدگی به این پرونده ها دو تا سه ماه  طول می کشد و رای صادر می شود  و برخی پرونده ها هم تا یک سال هم طول می کشد که به دنبال کوتاه تر شدن زمان رسیدگی به آنها هستیم.

رئیس دیوان عالی کشور درباره نحوه رسیدگی به مراجعه کنندگان گفت: افرادی که در دیوان عالی کشور پرونده داشته باشند نوبت دهی می شوند و هر هفته دو روز و هر روز ۱۰ پرونده را رسیدگی می کنیم و  صحبت های مردم را می شنوم و دستورات لازم را صادر می کنم و مشکلی برای ملاقات مردم وجود ندارد.

حجت الاسلام مرتضوی مقدم با اشاره به  پی گیری مشکلات و رفع موانع تولید در دیوان عالی کشور گفت:در دوره جدید دستگاه قضا تلاش می کنیم واحد های تولیدی تعطیل نشود و در جدید ترین پرونده که دیوان عالی کشور رای صادر کرد کارخانه نساجی اردبیل با رای دیوان به صاحب اولیه برگشت و دوباره فعال شد تا بدهی  های خود را بپردازد.

سفر رئیس دیوان عالی کشور با هدف اختتامیه ماموریت  یک هفته ای  قضات و کارشناسان دیوان عالی کشور به استانها انجام شد.

  22 آبان 1399
بخش : سیاسی / قضاییه
کد خبر: 64057
تگ ها :

golestanfarda@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

همراه اول شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام