سرپرست استانداری گلستان:
فعالیت ۷۱۲ دستگاه ماشین آلات سنگین برای بازکردن مسیر حرکت سیلاب

گرگان- سرپرست استانداری گلستان گفت: ۷۱۲ دستگاه انواع ماشین آلات سنگین در حال تلاش برای باز کردن مسیر حرکت سیلاب و رفع ماندابی در شهرهای آق قلا و گمیشان هستند.

به گزارش پایگاه خبری گلستان فردای ایران (گلستان فردا)ی ایران (گلستان فردای ایران (گلستان فردا)) به نقل از روابط عمومی استانداری گلستان، میرمحمد غراوی ظهر سه شنبه در جلسه ستاد مدیریت بحران که به صورت ویدئو کنفرانس با رییس جمهوری برگزار شد، اظهار کرد: نیروهای سپاه و ارتش با بسیج همه امکانات و تجهیزات در حال لایروبی مسیر انتهایی گرگانرود و روان سازی حرکت سیلاب به سمت دریا هستند.

غراوی اضافه کرد: خطر بروز افزایش رسوبات گرگانرود از عوامل اصلی تخلیه نشدن سیلاب شهرستان گمیشان است.

وی افزود: ۷۱۲ دستگاه انواع ماشین آلات سنگین در حال تلاش برای باز کردن مسیر حرکت سیلاب و رفع ماندابی در شهرهای آق قلا و گمیشان هستند.

غراوی ادامه داد: ۱۲ روستای آق قلا در محاصره سیل هستند، اما با برنامه ریزی انجام شده و تمرکز خدمات، روند امدادرسانی به این سکونتگاه ها به طور مرتب انجام می شود و با توجه به دپوی امکانات، نگرانی در این قسمت وجود ندارد.

غراوی با بیان اینکه ۱۴ بالگرد هم مشغول امدادرسانی و خدمات رسانی به نقاط آسیب دیده از سیل گلستان هستند، گفت: اگر باران امروز روند سیلاب گمیشان را تشدید نکند، تلاش های برنامه ریزی شده برای خروج رواناب انباشته این شهر به زودی به ثمر می رسد.

سرپرست استانداری گلستان همچنین بیان کرد: سیلاب از قسمت شرق وارد گمیشان شده و با توجه به حجم فراوان آن می تواند شهر را فرا گیرد اما تلاش شده تا سیلاب انباشته در گمیشان به سمت زمین های کشاورزی هدایت شود و خطری منازل و زیرساخت های شهری را تهدید نکند.

غراوی بیان کرد: شامگا سه شنبه اعلام کردیم گمیشان در معرض سیلاب است و به همین دلیل با اعلام وضعیت اضطراری، برخی مناطق در معرض آسیب گمیشان را تخلیه کردیم اما کاهش دبی آب، در کنار همت مردم در هدایت آب با گذاشتن کیسه های شن در مسیر سیلاب، این شهر را از خطر بزرگی نجات داد.

وی با بیان اینکه حداکثر آب وارده به گمیشان دیشب ۳۰ سانتیمتر بو، گفت: با هدایت ۱۷۵ متر مکعب آب در ثانیه به سمت شمال، شمال شرق و زمین های کشاورزی آق قلا، ظرفیت خروجی گرگانرود به میزان قابل توجهی کاهش یافت.

  6 فروردین 1398
بخش : گمیشان / آق قلا / حوادث
کد خبر: 61440
تگ ها :

golestanfarda@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

همراه اول شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام