۶۰ تیم رسانه‌ای مرحله دوم انتخابات مجلس در گنبدکاووس را پوشش دادند

اقوام در انتخابات

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان با اشاره به همکاری خوب خبرنگاران در پوشش انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره خبرگان رهبری، گفت: پوشش رسانه‌ای مرحله دوم انتخابات در گنبدکاووس با همکاری ۶۰ تیم رسانه‌ای انجام شد.

به گزارش گلستان فردا، الهام متین روز جمعه در محل ستاد انتخابات استان گلستان اظهار کرد: در مرحله نخست انتخابات مجلس از هفت نماینده، ۶ نماینده با کسب حدنصاب آرا به مجلس راه یافتند و سرنوشت انتخاب نماینده حوزه گنبدکاووس امروز مشخص خواهد شد

وی افزود: در مرحله نخست دوازهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری، ستاد خبری انتخابات گلستان با همراهی خبرگزاری‌ها تشکیل شد که از ساعات اولیه تا پایان زمان انتخابات فعال بودند و مدیران استانی آخرین وضعیت روند کار را اطلاع رسانی کردند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان گفت: برای مرحله دوم انتخابات هم ستاد خبری تشکیل و خبرگزاری‌ها از همان ساعات اولیه پوشش انتخابات را آغاز کردند.

متین با اشاره به همراهی خبرنگاران در پوشش برنامه‌های مختلف از جمله دور دوم سفر رئیس جمهور گفت: خبرنگاران ۲ هزار و ۴۳۴ اثر به جشنواره‌ای خبرنگاران امیدآفرین که برای تقدیر از این قشر برگزار شد ارسال کردند.

وی افزود: این جشنواره که اختتامیه آن با حضور رییس شورای ‌اطلاع رسانی برگزار شد برکات زیادی داشت که از جمله آن می‌توان به تصویب اجرایی شدن این جشنواره در سایر استان‌های مقصد سفر استانی رئیس جمهوری اشاره کرد.

متین گفت: همچنین در ادامه جشنواره "خبرنگاران حماسه آفرین" برای قدردانی از همکاری این قشر در پوشش اخبار انتخابات ۱۱ اسفند و در ادامه ۲۱ اردیبهشت در برنامه قرار گرفت.

مرحله دوم دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی درحوزه انتخابیه گنبدکاووس برای انتخاب هفتمین نماینده گلستان در نهاد قانونگذاری، ساعت هشت صبح امروز جمعه در ۲۳۰ شعبه اخذ رای شهری و روستایی این شهرستان مرزی آغاز شد.

در دور نخست دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی که ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ برگزار شد، «قرجه طیار» با ۲۱ هزار و ۸۶۱ رای و «عبدالحکیم آق ارکاکلی» با ۲۰ هزار و ۵۵۹ رای از مجموع ۱۳۰ هزار و ۸۵ رایی که مردم این شهرستان مرزی در صندوق‌ها انداختند، به دوره دوم راه پیدا کردند.

به گفته فرماندار گنبدکاووس، برای برگزاری مرحله دوم انتخابات در این حوزه انتخابیه ۲۳٠ شعبه اخذ رای تدارک دیده شده که ۲٠۳ شعبه آن در بخش مرکزی و شهر گنبدکاووس و ۲۷ شعبه هم در بخش مرزی داشلی برون مستقر شدند.

مهدی دهرویه افزود: از مجموع ۲۰۳ شعبه تدارک دیده شده برای شهر و روستاهای بخش مرکزی گنبدکاووس ۱۵۷ شعبه ثابت و ۴۶ شعبه نیز سیار و از ۲۷ شعبه بخش مرزی داشلی برون هم ۱۱ شعبه ثابت و ۱۶ شعبه سیار است.

وی اضافه کرد: برای برگزاری مطلوب مرحله دوم انتخابات مجلس دوازدهم در گنبدکاووس حدود چهار هزار عامل اجرایی (هیات اجرایی، نظارت، بازرسی، نیروهای نظامی و خدماتی) مشغول بکار هستند.

سیدعلی مهاجر، رییس ستاد انتخابات استان گلستان هم آمار واجدین شرایط شرکت در مرحله دوم انتخابات مجلس در حوزه انتخابیه گنبدکاووس را حدود ۲۶۰ هزار نفر اعلام کرد و گفت: از این تعداد ۱۵ هزار و ۴۸۰ نفر رای اولی هستند.

 

  21 اردیبهشت 1403
بخش : گنبد کاووس / سیاسی
کد خبر: 70567
تگ ها :

golestanfarda@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت گاز استان گلستان شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام