آق‌آرکاکلی منتخب مردم گنبدکاووس در مجلس دوازدهم شد

گنبد نماینده

«عبدالحکیم آق‌آرکاکلی» با کسب ۴۰ هزار و ۵۱۸ رای در مرحله دوم دوازدهمین دوره انتخاب مجلس شورای اسلامی، منتخب مردم گنبدکاووس شد.

به گزارش خبرنگار گلستان فردا به نقل از ستاد انتخابات کشور، مجموع آرای اخذ شده درحوزه انتخابیه شهرستان گنبدکاووس در این مرحله، ۷۹ هزار و ۴۸۹ رای بود که «قرجه طیار» دیگر نامزد این مرحله ۳۷ هزار و ۵۳۹ رای کسب کرد ضمن اینکه هزار و ۴۳۲ رای هم باطله بود.

عبدالحکیم آق ارکاکلی متولد سال ۱۳۶۲ در روستای سارجه‌کر از توابع بخش مرکزی شهرستان گنبدکاووس است.

وی دانش آموخته کارشناسی ارشد رشته مهندسی برق قدرت با بیش از ۱۷ سال سابقه فعالیت در بخش‌های اجرایی نظارت و مدیریتی در مجموعه بخش صنعت و معدن، بهداشت و درمان راه و شهرسازی نفت و گاز سازمان تامین اجتماعی پزشکی قانونی و همچنین صنعت ساختمان و سازمان نظام مهندسی ساختمان بوده و به عنوان کارآفرین جوان نیز اکنون رییس هیات مدیره شرکت مهندسی و بازرگانی مهان بنیان قابوس است.

آق‌آرکاکلی در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از حوزه گنبدکاووس نیز جوان‌ترین نامزد حاضر در عرصه رقابت بوده است.

در مرحله نخست دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی که ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ در سراسر کشور برگزار شد، درحوزه انتخابیه گنبدکاووس به دلیل نرسیدن مجموع آرا نامزدهای به حد نصاب یک‌ پنجم مجموع آرا ماخوذه به دور دوم کشیده شد.

در دور نخست انتخابات این حوزه انتخابیه «قرجه طیار» با کسب ۲۱ هزار و ۸۶۱ رای و «عبدالحکیم آق ارکاکلی» با ۲۰ هزار و ۵۵۹ رای از مجموع ۱۳۰ هزار و ۸۵ رایی که مردم شهرستان گنبدکاووس در صندوق‌ها انداختنه بودند، به دوره دوم راه پیدا کردند.

مطابق ماده ۱۰ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی، چنانچه در مرحله نخست برای یک یا چند نفر از داوطلبان حداقل یک‌پنجم آرا حاصل نگردید، انتخابات دو مرحله‌ای خواهد شد.

همچنین برای برگزاری مرحله دوم انتخابات در این حوزه انتخابیه ۲۳٠ شعبه اخذ رای تدارک دیده شده بود که ۲٠۳ شعبه آن در بخش مرکزی و شهر گنبدکاووس و ۲۷ شعبه هم در بخش مرزی داشلی برون مستقر بودند.

  22 اردیبهشت 1403
بخش : گنبد کاووس / سیاسی
کد خبر: 70568
تگ ها :

golestanfarda@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت گاز استان گلستان شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام