جشن میلاد امام حسن عسکری در گرگان برگزار شد

جشن میلاد یازدهمین امام شیعیان حضرت امام حسن عسکری (ع) امروز یکشنبه در محله سبزه مشهد شهر گرگان در مجاورت قدمگاه آن حضرت با حضور پرشور مردم برگزار شد.

در این جشن علاوه بر پذیرایی از مهمانان با شربت و شیرینی برنامه هایی همچون تواشیح و موسیقی سنتی برای میهمانان اجرا شد.
در همین پیوند شامگاه گذشته نیز جشن ویژه سالروز ولادت با سعادت آن امام همام در مساجد جامع، گلشن و مسجدالرضا گرگان و نیز آستان امامزاده
عبدالله و سقاخانه حضرت ابوالفضل گرگان برگزار شد.
در این برنامه ها اقشار مختلف مردم با حضور پرشور ارادت خود را به خاندان مطهر پیغمبر اسلام(ص) نشان دادند .
سوم ربیع‌الثانی سالروز ورود و سفر امام حسن عسگری (ع) به جرجان بوده که در کتب و منابع مختلف تاریخی از جمله الثاقب فی المناقب، بحارالانوار و الخرائج و الجرائح به آن اشاره شده است.
در سال 255 هجری قمری یکی از اهالی گرگان به نام جعفر بن شریف جرجانی عازم مکه شده و در بین راه به سامرا می ‌رود تا وجوهات شرعی مردم منطقه را به امام عسگری (ع) تحویل دهد، امام خطاب به این شهروند گرگانی می فرماید که به شهرت برگرد، 190 روز بعد مصادف با صبح روز جمعه سوم ربیع‌ الثانی به موطن خود می ‌رسی، به مردم اعلام کن من غروب همان روز نزد مردم آن منطقه خواهم آمد و این امر محقق می‌ شود که قبل از بازگشت جعفر بن شریف، عرض ارادت مردم منطقه را هم به امام می رساند.

  25 آذر 1397
بخش : گرگان / مذهبی
کد خبر: 60614
تگ ها :

golestanfarda@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت گاز استان گلستان شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام