مسئول دفتر نمایندگی اوقاف مینودشت:
دو وقف بصیرت عاشورایی در مینودشت به ثبت رسید

مسئول دفتر نمایندگی اوقاف شهرستان مینودشت از ثبت دو وقف جدید در شهرستان مینودشت خبر داد و گفت: این وقف همزمان با طرح سوگواره بصیرت عاشورایی و ماه محرم به ثبت رسیده است.

جعفر ذوبی سرابی در گفتگو با خبرنگار گلستان فردای ایران (گلستان فردا)، اظهار کرد: همزمان با طرح سوگواره بصیرت عاشورایی و ماه محرم نخستین وقف که یک قطعه زمین کشاورزی است به مساحت به مساحت ۸۳۵ متر مربع  واقع در  روستای بازگیر شهرستان مینودشت به ثبت رسید.

وی با اشاره به اینکه این وقف توسط علی اصغر باقری انجام شد، افزود:  این وقف در جهت ترویج فرهنگ قرآنی، خیرات و مبرات انجام شد.

مسئول دفتر نمایندگی اوقاف شهرستان مینودشت از دومین وقف جدید خبر داد و  گفت: این وقف شامل قطعه زمینی به مساحت ۱۲۰متر مربع  واقع در  روستای سلمان فارسی شهرستان کلاله است.

وی یادآور شد: این وقف به نیت  ساخت خانه عالم مسجد محمد رسول الله(ص)توسط واقف علی خلاوه به ثبت رسیده است .

ذوبی سرابی با بیان اینکه خیرین و واقفان خیر اندیش گلستانی می توانند جهت ایجاد وثبت وقف جدید با مراجعه به ادارات دفاتر نمایندگی اوقاف ویا یکی از امامزادگان وبقاع متبرکه شهرستان محل سکونت خود مراجعه کنند، اظهار کرد: افراد با مراجعه به کارشناسان مشاوره وقف مستقر در ادارات و اماکن متبرکه وقف هایی با توجه به نیاز روز جامعه انجام دهند.

وی خاطرنشان کرد: امروز واقفین می تواند در جهت کمک به حادثه دیدگان بلایای طبیعی از جمله سیل و زلزله و...، بیماران صعب العلاج اشتغال و ازدواج جوانان، یتیمان ومستمندان، زندانیان جرائم غیر عمد مالی  و... به ثبت برسانند که بوسیله این سنت حسنه علاوه بر بجا گذاشتن خیرات و مبرات برای خود به رفع مشکلات اجتماعی نیز کمک  خواهند کرد.

 

  18 شهریور 1398
بخش : مینودشت / جامعه
کد خبر: 62734
تگ ها :

golestanfarda@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام