اجرای پروژه آبخیزداری در 15 حوزه آبخیز گلستان

https://img9.irna.ir/d/r2/2019/07/20/4/156490337.jpg

رئیس اداره کنترل سیلاب اداره کل منابع طبیعی وآبخیزداری با اشاره به اینکه پروژه آبخیزداری از محل اعتبارات در 15 حوزه آبخیز  در استان تعریف شد، گفت: برای اجرای این پروژه ها اعتباری بالغ بر 30 میلیارد تومان در نظر گرفته شد که از این مبلغ 24 میلیارد تومان به اجرای عملیات آبخیزداری صورت گرفت.

به گزارش گلستان فردای ایران (گلستان فردا)ی ایران (گلستان فردای ایران (گلستان فردا))ی ایران (گلستان فردای ایران (گلستان فردا)ی ایران (گلستان فردای ایران (گلستان فردا)))، حسن شادمهری، رئیس اداره کنترل سیلاب اداره کل منابع طبیعی وآبخیزداری گلستان در گفتگو با خبرنگاران استان اظهار کرد: در سال 97 با توجه به حساسیت موضوع آبخیزداری و آبخوان داری در کشورمقام معظم رهبری  مجوز  برداشت اعتبار از محل صندوق توسه ملی
را به دولت داد که این امر در سال 98 ادامه پیدا کرد.
وی با اشاره به اینکه پروژه آبخیزداری از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی در استان در حال اجرایی شدن هست ، افزود:  بر اساس کتابچه های مطالعاتی که در سنوات گذشته تهیه کردیم اسناد پروژه ها با استفاده از توان مشاوره های بومی آماده برگزاری مناقصه شد که اکنون 80 درصد مبلغ اعتباری پیمانکاران مشخص  و مشغول به کار هستند.
وی با بیان اینکه در حال حاضر سه پروژه با پیشرفت 100 درصدی به اتمام رسیده و آماده تحویل موقت به کارفرما است، یادآور شد: ما بقی پروژه ها از پیشرفت 10 تا 80 درصدی برخوردار است که طی مدت قید شده در قرار داد پیمان کاران به اتمام می رسد.
شادمهری اظهار کرد: سعی داریم این پروژه ها تا پایان سال یا حداقل پایان سال مالی کل تعهد که معادل 24 میلیارد تومان است به اتمام برسد.
وی خاطرنشان کرد: مدیریت سیلاب، تغذیه سفره آب های زیرزمینی و تامین آبخوان ها، حفاظت خاک با استفاده از عملیات آبخیزداری و مشارکت مردمی در انجام پروژه ها از اهداف پروژه های آبخیزداری است.

  7 مهر 1398
بخش : جامعه
کد خبر: 62794
تگ ها :

golestanfarda@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام