مدیرکل امور روستایی و شورا‌های استانداری گلستان:
بیش از ۸۷۱ هزار گلستانی در روستا‌ها سکونت دارند

https://cdn.yjc.ir/files/fa/news/1399/4/3/12115914_153.jpg

مدیرکل امور روستایی استانداری گلستان گفت: طی آخرین سرشماری‌های رسمی ۸۷۱ هزار و ۵۴۶ نفر در روستا‌های استان سکونت دارند.

به گزارش گلستان فردای ایران (گلستان فردا)، علی نصیبی، مدیرکل دفتر امور روستائی و شورا‌های استانداری گلستان در نشست خبری از فعالیت ۹۰۸ دهیار در گلستان خبر داد و گفت: از این تعداد ۶۸ دهیار بانوان هستند که به روستائیان گلستانی خدمات رسانی می‌کنند.

او با اشاره به اینکه ۸۴.۲ درصد جمعیت شهرستان مراوتپه روستائیان تشکیل می‌دهند، افزود: گرگان با ۲۹.۳ درصد از کمترین درصد جمعیت روستایی برخوردار است که این آمار حتی از میانگین کشوری هم پایین‌تر است.

مدیرکل امور روستایی استانداری گلستان گفت: با توجه به اینکه از سال ۹۵ تا کنون برخی روستا‌ها تبدیل به شهر و برخی هم به شهر الحاق شدند اکنون گلستان دارای ۸۵۱ هزار و ۷۴۶ نفر جمعیت روستایی است.

او با بیان اینکه گلستان به لحاظ جمعیت روستایی در کشور از رتبه دوم برخوردار است، افزود: درصد میزان روستائیان در کشور ۲۶ درصد که این آمار در گلستان ۴۶.۶ درصد است.

نصیبی ادامه داد: در حال حاضر استان گلستان دارای ۹۳۵ روستای بالای ۲۰ خانوار است که ۹۷.۴ درصد از جمعیت روستائیان گلستان از خدمات دهیاری استفاده می‌کنند.

او افزایش ۱۳۴ درصدی اعتبارات دهیاری‌های گلستان طی سال گذشته خبر داد و گفت: اگر میزان ارزش افزوده در کشور محقق شود شاهد افزایش اعتبارات دهیاری‌ها خواهیم بود.

مدیرکل امور روستایی استانداری گلستان افزود: سال گذشته از سوی دولت مبلغ ۴۵ میلیارد تومان جهت جبران خسارت سیل برای تاسیسات عمومی روستا‌ها اختصاص داده شد که از این میزان ۵۰ درصد آن تخصیص پیدا کرد.

نصیبی با اشاره به اینکه ۹۶ درصد روستا‌های گلستان از نعمت گاز و بیش از ۹۹ درصد آن‌ها از نعمت برق برخوردار هستند، گفت: اکنون ۱۰۰ درصد روستا‌های گلستان تحت پوشش شبکه مخابرات هستند که حدود ۸۳ درصد از روستا‌های گلستان از پوشش اینترنتی بهره‌مند هستند.

مدیرکل امور روستایی استانداری گلستان گفت: طی آخرین سرشماری‌های رسمی ۸۷۱ هزار و ۵۴۶ نفر در روستا‌های استان سکونت دارند.

  3 تیر 1399
بخش : جامعه
کد خبر: 63534
تگ ها :

golestanfarda@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

همراه اول شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام