مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان:
برخی از مدیران مسئول مطبوعات گلستان به جای خبرنگار اعضای خانواده خود را بیمه کرده‌اند

https://media.iranpl.ir/d/2020/05/20/3/198260.jpg

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان گفت: مدیران مسئول نشریات و مسئولان خبرگزاری باید خبرنگاران را بیمه کنند اما برخی از آنان به جای خبرنگار، اعضای خانواده خود را بیمه کرده‌اند که باید به این موضوع رسیدگی شود.

به گزارش گلستان فردای ایران (گلستان فردا)، عادله کشمیری ظهر امروز در مراسم بزرگداشت روز خبرنگار که از سوی خانه مطبوعات استان گلستان برگزار شد، اظهارداشت: مشکلات خبرنگاران از جمله بیمه آنان را بارها پیگیری کردیم و موضوع در این باره شفاف است.

وی با بیان اینکه هیچ خبرنگاری نباید فاقد بیمه باشد، گفت: مدیر مسئول نشریات و مسئولان خبرگزاری باید خبرنگاران را بیمه کند. این در حالی است که برخی از مدیران مسئول به جای خبرنگار، اعضای خانواده خود را بیمه کرده‌اند که باید به این موضوع رسیدگی شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان افزود: کسانی که خبرنگار نیستند اما از مزایایی مانند بیمه خبرنگاری برخوردار شده‌اند باید شناسایی و معرفی شوند تا بیمه آنان قطع شود.

وی هم چنین گفت: ظرفیت صندوق بیمه هنرمندان نیز برای حل مشکل برخی خبرنگاران وجود دارد که در مدت چند روز مشکل بیمه‌ای خبرنگاران از این طریق برطرف خواهدشد.

کشمیری درباره انتقاداتی که به علت عدم ثبت خانه مطبوعات به مجموعه ارشاد استان وارد شده است، افزود: در زمان هیئت مدیره قبلی، این افراد خانه مطبوعات را به شکل سهامی خاص ثبت کردند و الان هم حاضر به استعفا یا انحلال نیستند.

وی ادامه داد: خانه مطبوعات فعلی در دو سال گذشته که فعالیت خود را شروع کرد باید نسبت به پیگیری این حق قانونی خود اقدام می‌کرد. با اینحال جلسات و مکاتباتی در این باره با دستگاه قضایی نیز انجام شده با این حال مشکل ثبت خانه مطبوعات در اداره ثبت و شرکت‌ها باقی مانده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاداسلامی استان افزود: اعتبار یارانه و آگاهی دولتی و ثبتی استان گلستان از 30 درصد به 70 درصد افزایش یافته است و نشریات و پایگاه‌های خبری محلی در سال گذشته سه میلیارد تومان دریافت کردند و با این اعتبارات توانستند روی پای بایستند.

  23 مرداد 1399
بخش : فرهنگی
کد خبر: 63677
تگ ها :

golestanfarda@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

همراه اول شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام