از محل صندوق توسعه ملی؛
فنس کشی گونه های شمشاد منطقه قرن آباد با اعتبار 2 میلیارد ریال انجام شد

http://parsianfans.com/wp-content/uploads/2018/07/photo_2018-02-18_16-54-24.jpg

معاون حفاظت و امور اراضی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گلستان از حصارکشی 2 کیلومتر از گونه های شمشاد در منطقه قرن آباد با اعتباری بالغ بر 2 میلیارد ریال خبر داد.
به گزارش گلستان فردای ایران (گلستان فردا) به نقل از اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گلستان مصطفی لو اظهار کرد: شمشاد یکی از گونه های بومی جنگل های خزری است که اکنون دچار آفتی به نام شب پره شده است.
معاون حفاظت و امور اراضی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گلستان با اشاره به اینکه نقطه ای از گونه های شمشاد در قرن آباد به عنوان مرکز اصلی حفاظت قرار داده شده، افزود: با اجرای پروژه فنس کشی در این منطقه می توان نهال های شمشاد از بین رفته را احیا کرده و در نتیجه باعث حفظ و حراست اینگونه با ارزش شد.
مصطفی لو اضافه کرد: در شهرستان بندرگز نیز، 500 هکتار فضای جنگلی وجود دارد که بخش وسیعی از آن دچار آفت شب پره شمشاد شده که از اعتبار صندوق توسعه ملی 98 میزان 7 کیلومتر از جنگل های این منطقه با پایه های بتنی سیم خاردار حصار کشی گردیده است.

  11 مهر 1398
بخش : اقتصادی
کد خبر: 62808
تگ ها :

golestanfarda@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام