مشمولان منتظر دریافت یارانه ۲۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومانی کرونا در تیرماه نباشند

یارانه,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,اقتصاد کلان
به گزارش گلستان فردای ایران (گلستان فردا)، پرداخت کمک ۲۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومانی کرونا (corona) در چهارماهی که پیش بینی شده بود به پایان رسیده و هنوز خبری از تصمیم برای ادامه این پرداخت نیست ؛فعلا مشمولان منتظر دریافت در تیرماه نباشند.

از اسفندماه قرار بر این شد که به مدت چهار ماه برای جبران بخشی از آسیب ناشی از شیوع ویروس کرونا (corona) و هزینه های سنگین آن هر ماه مبلغی بین ۲۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومان برای مشمولان واریز شود.

 

مبلغ تعیین شده برای حدود سه میلیون نفر و در خانوارهایی بود که هیچ گونه درآمدی نداشتند و در پایان هر ماه به حساب یارانه آنها واریز شد. البته دولت با یک مرحله دیگر به بهانه ماه مبارک رمضان در مجموع پنج مرحله واریز انجام دادو خردادماه پایان این بسته حمایتی بود.

 

اما این که با توجه به شرایط موجود و ادامه اوضاع ناشی از ویروس کرونا (corona) آیا همچنان پرداخت ۲۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومانی ادامه پیدا می کند یا خیر، موضوعی است که دریافت اطلاعات از سازمان برنامه و بودجه نشان می دهد که با توجه به این که تصمیم گیری در دولت و ستاد ملی مقابله با کرونا در این رابطه صورت نگرفته، فعلاً برای تیرماه واریز این یارانه انجام نخواهد شد، اما در صورتی که هرگونه تصمیم گیری در این رابطه انجام شود سازمان برنامه و بودجه با تامین مالی پرداخت را انجام می دهد.

 

بر این اساس می توان گفت که فعلاً خبری از پرداخت یارانه ۲۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومانی کرونا که در روز انتهایی هر ماه پرداخت شده بود، نیست.

 

معمولاً در هر ماه حدود ۳۳۰ میلیارد تومان هزینه پرداخت یارانه ۲۰۰ تا ۶۰۰ تومانی بود که طی پنج مرحله نزدیک به ۱۷۰۰ میلیارد تومان برای آن تامین شده است.

 

  28 تیر 1399
بخش : اقتصادی
کد خبر: 63595
تگ ها :

golestanfarda@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

همراه اول شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام