جانبازان گلستان آسایشگاه ندارند/ با جا به جایی ۳ مدیر کل در بنیاد شهید و امور ایثارگران گلستان تا کنون جانبازان از آن ها وعده های پوچ شنیدند

https://img9.irna.ir/d/r2/2020/10/06/4/157659149.jpg

 

به گزارش گلستان فردای ایران (گلستان فردا)، سیدجمال حسینی جانباز ۷۰ درصد قطع نخاع دفاع مقدس در دیدار با معاون رییس جمهور و ریاست سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت که جانبازان استان گلستان پس از سالها انتظار هنوز آسایشگاه ندارند.

این جانباز گلستانی خطاب به سعید اوحدی معاون رییس جمهور و ریاست سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: جانبازان گلستان مشکلاتی دارند مثلا باوجود سالها انتظار هنوز خودرو ویژه معلولان در این استان وجود ندارد.
 
سیدجمال حسینی اظهار داشت: طی ۱۶ سال گذشته حدود ۱۲ جانباز قطع نخاع در استان گلستان پس از تحمل بار شدید مشکلات به درجه رفیع شهادت نائل شدند و بسیاری از آنها جوان بودند.
 
وی یادآور شد: مهمترین مشکل جانبازان گلستان نبود آسایشگاه است و آنها در غیاب اعضای خانواده یا دیگر شرایط خاص که نیازمند استراحت هستند؛ دچار مشکل می شوند.
 
این جانباز ۷۰ درصد گلستان اظهار کرد: آسایشگاه جانبازان گلستان ۱۳ سال پیش کلنگ‌زنی شد اما هنوز به بهره‌برداری نرسیده لذا مجبوریم در موارد خاص مسافت ۱۲۰ کیلومتری تا آسایشگاه ساری در استان مازندران را طی طریق کنیم.
 
حسینی گفت: مشکل دیگر جانبازان گلستان نبود آمبولانس مناسب است که باعث شده آنها با هزینه‌ شخصی رنج سفر به مراکز درمانی سایر شهرها را متحمل شوند از دیگر سو دارو و سایر تجهیزات پزشکی گران یا کمیاب است.
 
جانباز ۷۰ درصد قطع نخاع استان گلستان گفت: در کنار سایر جانبازان دلداده نظام و  انقلاب هستیم و هیچگاه در برابر مشکلات و سختی‌ها از پای نخواهیم نشست، اما انتظار داریم مسوولان بیشتر به فکر این گروه از جامعه باشند.
 
در این دیدار که هادی حق شناس استاندار گلستان نیز حضور داشت؛ معاون رییس جمهوری و رییس سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران ضمن ابلاغ سلام رییس جمهوری و هیات دولت، گفت: برای شنیدن مشکلات و رفع نیازهای ایثارگران به استان گلستان آمدم.
 
سعید اوحدی افزود: رایزنی‌ لازم در خصوص حل مشکل خودرو جانبازان با تولیدکنندگان داخلی انجام و به توافقاتی دست یافتیم و اگر بدلیل کمبود اعتبار نتوانیم آن را اجرایی کنیم، برای سال آینده ردیف بودجه مشخصی به این مساله تخصیص خواهیم داد.
 
وی اظهار داشت: اکنون به علت ممنوعیت ورود خودرو خارجی امکان ثبت سفارش و تحویل خودروهای معلولان مقدور نیست.
 
وی در خصوص آسایشگاه جانبازان گلستان هم گفت: در جلسه‌ای با حضور استاندار و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران استان این مشکل را با تخصیص اعتبار یا معاوضه با ساختمان دیگری حل خواهیم کرد.
 
معاون رییس جمهور گفت: حل بقیه مشکلات جانبازان در سطح ملی و استانی پیگیری و تصمیم‌گیری خواهد شد.
 
رییس سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران همچنین با حضور در خانه شهیدان هادی، حجت‌الله و نعمت‌الله بهمنی نژاد ضمن ابلاغ سلام مقام معظم رهبری گفت: معظم له در این اوضاع کرونا نگران پدران و مادران شهدا هستند؛ ایشان بر ما وظیفه و تکلیف کردند که بیشتر از قبل مراقب خانواده‌های شهدا باشیم تا جای خالی شهیدانشان را کمتر احساس کنند.
 
در این دیدار مادر شهیدان بهمنی‌نژاد خواست تا امکان دیدار با مقام معظم رهبری برای وی و همسرش فراهم شود که اوحدی قول مساعدت داد تا پس از خارج شدن کرونا دیدار میسر شود.

 

لازم به ذکر است در طی این ۱۰ سال ۳ مدیر کل در بنیاد شهید و امور ایثارگران گلستان جا به جا شدند و هر کسی سکانداری این اداره را بر عهده می گیرد با وعده های پوچ (امسال این مرکز افتتاح می شود، اعتبار آن را فقط بنده توانستم بگیرم) جانبازان گلستانی را سر کار گذاشته اند و امیدواریم مدیران برای حفظ سمت جانبازان را بازیچه سیاست های خود قرار ندهند.

  16 مهر 1399
بخش : ایثاروشهادت
کد خبر: 63874
تگ ها :

golestanfarda@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

همراه اول شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام