استاندار گلستان خواستار شد:
وزارت بهداشت توجه ویژه به تأمین امکانات سخت افزاری در حوزه درمان استان داشته باشد

استاندار گلستان از وزارت بهداشت خواست با توجه به شیوع کرونا و افزایش تعداد افراد بستری در بیمارستان های استان، توجه ویژه ای نسبت به تأمین امکانات درمانی استان خصوصا منابع انسانی و تخت های فرسوده داشته باشند.

به گزارش گلستان فردای ایران (گلستان فردا)، دکتر هادی حق شناس، عصر امروز پنجشنبه 2 مرداد در جلسه ستاد استانی پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا که با حضور ایرج حریرچی، معاون کل وزارت بهداشت برگزار شد، تصریح کرد: هرچند که در حال حاضر تعداد افراد بستری در مراکز درمانی نسبت به ماه های اسفند و فروردین به نصف رسیده است اما با توجه به نزدیک شدن به فصل سرما و احتمال افزایش تعداد بیماران، نگرانی هایی بابت کمبود تخت های بستری وجود دارد. 
وی با اشاره به به کار گیری همه ظرفیت های استان در راستای مقابله و پیشگیری از ابتلا به کرونا خاطرنشان کرد: در اسفندماه ۹۸ و آغاز این بیماری، حتی یک ماسک نیز در گلستان تولید نمی شد اما در حال حاضر چهار میلیون و 500 هزار تن ماسک در استان تولید می شود و 6 کارخانه نیز مواد ضدعفونی کننده تولید می کنند.
استاندار گلستان در پایان با تقدیر از زحمات کادر درمانی استان، تصریح کرد: کادر درمانی استان از نگهبان تا هیئت رئیسه، برای مقابله با کرونا از جان مایه گذاشتند و فعالیت آنها افتخاری برای استان است.
ایرج حریرچی، معاون کل وزیر بهداشت نیز در این جلسه اظهار کرد: برای جبران کمبودهایی که در حوزه درمانی استان گلستان وجود دارد پیگیری خواهیم کرد.
حریرچی بیان کرد: از نظر شیوع ویروس کرونا شرایط پاییز و زمستان کشور نسبت به تابستان بدتر است و تنها راه ما این است که باید رفتارهای خود را تغییر دهیم.
 وی بیان کرد: موارد بستری استان گلستان افزایش پیدا کرده است و در شیوع ویروس کرونا هر استانی که میزان بستری آن افزایش پیدا کرده است پس از دو تا سه هفته میزان فوتی آن استان افزایش یافته است.
حریرچی گفت: بیماری کووید ۱۹ یک مشکل جهانی است و حداقل تا یک سال آینده هیچ واکسنی برای کرونا نخواهیم داشت.
حریرچی ابراز داشت: کم هزینه ترین و راحت ترین و موثرترین راه مقابله با ویروس استفاده از ماسک است به شرط آنکه 95 درصد مردم هنگام خروج تا برگشت به خانه از ماسک استفاده کنند.
 معاون کل وزارت بهداشت تأکید کرد: برای ماه محرم پویش نذر ماسک را به جای توزیع غذا راه اندازی کنیم تا بتوانیم این ویروس منحوس را کنار بگذاریم.

  2 مرداد 1399
بخش : خبرها / سلامت / اخبار داغ
کد خبر: 63611
تگ ها :

golestanfarda@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

همراه اول شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام