رییس کل دادگستری گلستان خبر داد؛
کاهش ۷ درصدی جمعیت کیفری زندان‌های گلستان / تامین ۴۰ پابند الکترونیک در استان

https://cdn.yjc.ir/files/fa/news/1399/5/9/12322597_173.jpg

رئیس کل دادگستری گلستان از تلاش برای استفاده بیشتر از ظرفیت‌های قانون برای کاهش مجازات حبس خبر داد.

به گزارش گلستان فردای ایران (گلستان فردا)، هادی هاشمیان رئیس کل دادگستری گلستان در دومین جلسه کاهش جمعیت کیفری زندان‌های استان با تاکید بر این که مجازات زندان برای مجرمان خطرناک، مزاحمان نوامیس مردم و سارقان است گفت: باید از ساز و کار‌های پیش بینی شده در قانون برای کسانی که جرایم سبک مرتکب شده اند و سابقه دار نیستند استفاده کنیم.


هاشمیان با بیان این که نگاه حبس گرایی علاوه بر قضات در بین مردم نیز نیازمند تغییر است افزود: هدف از مجازات مجرم، تغییر رفتار و اصلاح اوست و هنوز افراد زیادی هستند که فقط مجازات زندان را تنها راه اصلاح افراد می‌دانند.


هاشمیان با اشاره به کاهش ۷ درصدی جمعیت کیفری استان گفت: صدور بیش از هزار رای جایگزین حبس از جمله علل کاهش زندانیان است.


حجت الاسلام سیدرضا سیدحسینی دادستان مرکز استان هم در این جلسه با انتقاد از تامین نشدن اعتبار مورد نیاز برای تکمیل اردوگاه علی آبادکتول گفت: ۶۵ درصد کار ساخت این اردوگاه انجام شده و از چند سال پیش معطل اعتبار برای تکمیل است.


علی اصغر رنجبر مدیر کل زندان‌های استان هم در این جلسه از تامین ۲۴ پابند الکترونیک در استان خبر داد و گفت: تعداد پابند‌های الکترونیک استان به ۴۰ عدد رسید و آماده استفاده برای کنترل محکومان در خارج از زندان هستیم.

  10 مرداد 1399
بخش : سیاسی / قضاییه
کد خبر: 63632
تگ ها :

golestanfarda@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

همراه اول شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام