آزادی ۱۵۵ زندانی جرایم غیر عمد با کمک خیرین و ستاد دیه گلستان / امروز هم ۹ نفر آزاد می‌شوند

https://cdn.yjc.ir/files/fa/news/1399/7/1/12628539_606.jpg

رئیس کل دادگستری گلستان گفت: از ابتدای امسال ۱۵۰ زندانی مرد و ۵ زندانی زن که به علت ناتوانی در پرداخت نفقه، دیه، مهریه، بدهکاران مالی و حوادث کارگاهی زندانی بودند، آزاد شدند.

به گزارش گلستان فردای ایران (گلستان فردا)، هادی هاشمیان رئیس کل دادگستری گلستان در جلسه امروز ستاد دیه گلستان گفت:  بدهی این افراد ۶۱ میلیارد تومان بود که با پادرمیانی اعضای شورای حل اختلاف و مددکاران زندان، شاکیان در اقدام خیرخواهانه از ۴۳ میلیارد تومان از بدهی خود گذشتند و مابقی این پول نیز با کمک مردم، خیرین، ستاد دیه و پرداخت وام، تامین شد.

هاشمیان ادامه داد: خوشبختانه امسال از محل کمک‌های بنیاد مستضعفان هم ۳ میلیارد تومان به استان تخصیص داده شد که ۸۲ نفر از زندانیان آزاد شده امسال با این کمک، به آغوش خانواده‌های شان بازگشتند.

این مقام ارشد قضایی استان گفت: در جلسه امروز ستاد دیه استان هم پرونده ۹ زندانی بررسی و مقدمات آزادی آنان فراهم شد.

هادی هاشمیان ادامه داد: هم اکنون ۱۹۰ زندانی جرایم غیرعمد و ناتوان از پرداخت بدهی و دیه در زندان‌های استان چشم به راه مردم نوع دوست برای آزادی هستند و هم استانی‌ها می‌توانند با پرداخت مبالغ هرچند کم از حداقل هزار تومان از طریق شماره گیری کد دستوری #۷۷۷۷۰۱۷*۷۸۰* و یا شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۱۸۹۹۹۳۸۴۳۹ و یا شماره حساب ۰۱۰۶۰۰۲۹۷۵۰۰۵ به نام ستاد دیه استان در این کار خیر مشارکت کنند.

  1 مهر 1399
بخش : سیاسی / قضاییه
کد خبر: 63809
تگ ها :

golestanfarda@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

همراه اول شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام