رییس کل دادگستری گلستان:
افزایش ۲۸ درصدی مجازات‌های جایگزین حبس در گلستان

https://cdn.yjc.ir/files/fa/news/1399/7/21/12742828_918.jpg

رئیس کل دادگستری گلستان گفت: امسال ۲ هزار و ۸۸۶ رای جایگزین زندان در محاکم استان صادر شد که حدود ۲۸ درصد بیشتر از مدت مشابه پارسال است.

به گزارش گلستان فردای ایران (گلستان فردا)، هادی هاشمیان رییس کل دادگستری گلستان گفت : صدور این احکام یکی از علل کاهش ۷ و نیم درصدی ورودی زندان‌های استان در نیمه نخست امسال است.

وی افزود: نهال‌کاری، پاکیزگی محیط زیست و حاشیه جنگل‌ها، کمک به بهسازی مدارس، حرفه‌آموزی و ارائه خدمات عمومی رایگان به مردم در شهرداری‌ها از جمله موارد پیشنهادی هستند که قضات برای محکومان فاقد سابقه کیفری که جرایم غیرعمد و سبک مرتکب شده‌اند به‌جای زندان صادر می‌کنند.

رئیس‌کل دادگستری گلستان بیان کرد: علاوه بر این آرا، مختومه شدن پرونده در مرحله دادسرا با هدف جلوگیری از برچسب زنی به افراد، آزادی مشروط و تعلیق مراقبتی از دیگر نهاد‌های پیش‌بینی شده در قانون است که قضات گلستانی امسال برای محکومان صادر کردند.

این مقام ارشد قضایی گلستان با تاکید بر این که استفاده از مجازات جایگزین حبس به معنی آسان گرفتن به مجرمان خطرناک نیست گفت: در جرایم خشن و جرایمی که پای جان، مال و ناموس مردم و امنیت جامعه در میان است نگاه قانون‌گذار و رویکرد قضات، سختگیرانه است.

  21 مهر 1399
بخش : سیاسی / قضاییه
کد خبر: 63900
تگ ها :

golestanfarda@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

همراه اول شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام