امام جمعه گرگان:
مردم سفر‌های زیارتی را به آینده موکول کنند

https://cdn.yjc.ir/files/fa/news/1399/7/25/12767379_413.jpg

امام جمعه گرگان گفت: برای جلوگیری از شیوع کرونا و ضرورت حفظ سلامت مومنان مردم سفر‌های زیارتی را به آینده موکول کنند.

به گزارش گلستان فردای ایران (گلستان فردا)، آیت الله سید کاظم نورمفیدی نماینده، ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه این شهربا تسلیت ۲۸ صفر و سالروز شهادت حضرت رسول اکرم (ص) و امام حسن مجتبی و امام رضا (ع) گفت: امامان الگو و چراغ هدایت جامعه به شمار می‌روند و استفاده از اندیشه آن‌ها لازمه هدایت جامعه است و باید با الهام و الگو گرفتن از سیره رفتاری و عملی اهل بیت (ع) زمینه ارتقای رفتاری و معنوی جامعه را فراهم کرد.

 

آیت الله سید کاظم نورمفیدی با اشاره به بخش‌هایی از دوران زندگی امام حسن مجتبی (ع) ادامه داد: آن حضرت در تاریخ اسلام، کرامت اجتماعی را در بهترین شکل، زیباترین صورت و کامل‌ترین وضعیت ارائه کرده است.

 

امام جمعه گرگان گفت: روش مهم تربیتی و اخلاقی در کرامت امام حسن (ع) در زمان کنونی، می‌تواند آثار و برکات مختلفی در ابعاد اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی جامعه به وجود آورد وسبب ارتقای همدلی و همنوایی مادی و معنوی آحاد مردم با اقشار آسیب پذیر جامعه شود.

 

نماینده، ولی فقیه در استان گلستان همچنین با ذکر احادیثی در خصوص منابع و فضائل از حضرت علی بن موسی الرضا (ع) گفت: تحصیل معیار‌های واقعی و راستین برای ارتباط بندگی بین مؤمنان و پروردگار از جمله دستاورد‌های پژوهش در سیره این امام بزرگوار است.

 

عضو مجلس شورای خبرگان رهبری اظهار کرد: سیره زندگی امام رضا (ع) السلام سبب شد تا خلفای عباسی در نهایت با انگور زهرآلود و مسموم این امام بزرگوار را به شهادت برسانند.

 

آیت الله نورمفیدی همچنین با اشاره به جلوگیری از شیوع ویروس آنفلوانزا و کرونا در جامعه از مؤمنان خواست از سفر به مشهد الرضا خودداری کنند و ارادت خود را با قرائت دعا و اعمال عبادی دیگر نشان دهند.

 

امام جمعه گرگان در بخش دیگری از سخنان خود از مسئولان خواست: در حد توان خود برای جلوگیری از گرانی تلاش کنند و گره‌های سر راه مشکلات مردم را برطرف کنند.

 

  25 مهر 1399
بخش : سیاسی / داخلی
کد خبر: 63922
مرجع: باشگاه خبرنگاران
تگ ها :

golestanfarda@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

همراه اول شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام