سازماندهی وهماهنگی تشکلهای مردمی برای کمک به محرومین درقالب طرح درمواسات

جلسه برنامه ریزی مشارکتهای مردمی تحت عنوان پویش همدلی و مواسات در راستای حمایت از اقشار آسیب دیده دراثرشیوع بیماری کرونا به ریاست محمدحمیدی فرماندارگرگان وباحضورحجت الاسلام کیایی رییس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان و امام جمعه شهر دلند و مسئولین مربوطه در فرمانداری تشکیل شد.

به گزارش گلستان فردای ایران (گلستان فردا)، فرماندار گرگان در این جلسه با اشاره به شیوع بیماری کرونا و آسیب دیدن بخشی از جامعه و مشاغل گفت: با ابلاغ این دستورالعمل از سوی مقام معظم رهبری ونیاز جامعه امروز به کمک به همنوعان، تشکل‌های مردمی به  سمت و سویی هدایت میشودکه امروز همه با هم بسیج شویم تادر قالب گروه های جهادی کمک های مردمی جمع آوری و به نیازمندان تحویل گردد.

وی افزود: بنای ما این است تا در شهرستان گرگان بتوانیم ۹۰محله شهر گرگان را مدیریت وبا برنامه ریزی اقلام را تحویل خانوارها نماییم.

حمیدی گفت: محور کار ما باید ۹۰ مسجد در این محلات از سوی اوقاف و شهرداری مشخص شوند و روحانی مساجد باید مدیریت این گروه را در کنار بسیج،هیات امنا مسجد،خیرین و نماینده کمیته امداد در قالب یک کمیته ده نفره ودر مجموع همکاری ۹۰۰نفر این بسته ها به دست محرومین برسانند.

وی در خصوص انسجام فعالیت ها بیان داشت: نهادها و دستگاه‌های مرتبط میبایست کمک های خود را به کمیته امداد و اوقاف تحویل دهند.

درادامه حجت الاسلام والمسلمین کیایی رییس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان و امام جمعه شهر دلند گفت:  شورای سیاستگذاری ائمه جمعه بعد از رهنمودهای حکیمانه رهبر معظم انقلاب در نیمه شعبان و با هماهنگی نماینده ولی فقیه در استان توزیع بیش از ۸۰۰۰بسته حمایتی آماده وبرنامه ریزی جهت توزیع بین نیازمندان ازسوی ائمه جمعه شهرستان های استان قرار گرفت.

کیایی افزود: از زیبایی های تشکیل این قرارگاه ،حس همدلی و کار برای رضای خداوندمتعال است که شکل گرفته در این مهم به عنوان راهبرد ما میباشد .

وی با تقدیر از فرماندار گرگان به جهت برنامه ریزی در تقسیم بندی محلات شهر گرگان بیان داشت: با این اقدام به همه نیازمندان بطور یکسان اقلام توزیع خواهد شد و فعالیت ها منسجم تر اجرا می گردد.

سرهنگ فخرالدین فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان گرگان گفت : از ابتدای شیوع ویروس کرونا بسیج با تمام امکانات در کنار مردم بود و در زمینه ضدعفونی و رفع آلودگی این ویروس در شهر گرگان اقدامات خوبی را داشته است.

وی افزود: هدف ما رفع محرومیت زدایی و کمک به اقشار ضعیف جامعه می باشد و در این زمینه نیز ۲۰هزار بسته حمایتی را از ابتدای ماه مبارک رمضان تا ۱۵رمضان همزمان با میلاد امام حسن مجتبی(ع) در شهرستان گرگان توزیع خواهیم کرد.

  26 فروردین 1399
بخش : گرگان / جامعه
کد خبر: 63376
تگ ها :

golestanfarda@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

همراه اول شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام