رئیس اداره اوقاف گرگان:
۸۰۰ موقوفه در ناحیه یک گرگان وجود دارد

قرایی

 رئیس اداره اوقاف و امور خیریه ناحیه یک گرگان گفت: ۸۰۰ موقوفه در ناحیه یک گرگان وجود دارد که از این تعداد ۵۰۰ مورد منفعتی و ۳۰۰ مورد هم انتفاعی است.

به گزارش خبرنگار گلستان فردا، حجت الاسلام امین قرایی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد:طی پنج سال گذشته پروژه‌های مهمی در امامزاده عبدالله گرگان چون ساخت سر در، تجهیز اتاق صوت، اتاق مانیتورینگ، راه اندازی کارگاه کناف و خیاطی، تجهیز آشپزخانه و دیگر موارد انجام شده که بیش از ۲۰ میلیارد تومان اعتبار برای آنها هزینه شده است.

قرایی اظهار کرد: امامزاده عبدالله (ع) شهرستان گرگان دارای ۱۲ خادم ثابت، ۴۰ خادم افتخاری برادر و ۵۰ خادم افتخاری خواهر و سه نفر هیأت امنا است.

وی یادآور شد: سال گذشته قبل از حادثه تروریستی شاه چراغ فردی از سمت غسالخانه امامزاده عبدالله (ع) گرگان وارد محوطه شد که این فرد توسط دوربین‌ها شناسایی و با همکاری نیروی انتظامی دستگیر و تحویل مراجع قضائی شد.

وی افزود: از هفته وقف سال گذشته تاکنون ۷ وقف جدید صورت گرفت که از این تعداد دو وقف مربوط به امسال است.

قرایی با اشاره به اینکه از دو وقف انجام شده یکی برای ساخت حسینیه و دیگری برای امورات فرهنگی نیازمندان ثبت شده است، افزود: ۹۰ درصد موقوفات برای عزاداری و اطعام دهی سیدالشهدا انجام می‌شود.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه ناحیه یک گرگان گفت: ۸۰۰ موقوفه در ناحیه یک گرگان وجود دارد که از این تعداد ۵۰۰ مورد منفعتی و ۳۰۰ مورد هم انتفاعی است.

 

  19 مهر 1402
بخش : گرگان / فرهنگی
کد خبر: 69974
تگ ها :

golestanfarda@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت گاز استان گلستان شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام