معاون صنایع صمت گلستان خبر داد؛
بازگشت به تولید ۲۹ واحد راکد در گلستان

معاون امور صنایع اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان گلستان از بازگشت به تولید ۲۹ واحد تولیدی در استان خبر داد.

به گزارش گلستان فردا، فرهاد زارع، در خصوص آخرین وضعیت بازگشت به تولید واحدهای صنعتی راکد در گلستان اظهار کرد: بحث راه‌اندازی مجدد واحدهای راکد و بازگشت به تولید این واحدها از اولویت‌های دولت سیزدهم است و در این زمینه تلاش‌های بسیاری در استان گلستان برای احیای واحدهای راکد در حال انجام است.

وی افزود: در این راستا از ابتدای امسال تاکنون ۲۹ واحد صنعتی راکد استان به چرخه تولید بازگشته‌اند و تلاش برای افزایش تعداد این واحدها ادامه دارد.

معاون امور صنایع اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان گلستان گفت: این واحدها با سرمایه گذاری ۹ هزار و۸۶۰ میلیارد ریال راه اندازی شده‌اند.

به گفته وی، با راه اندازی مجدد این تعداد واحد صنعتی زمینه اشتغال ۴۵۱ نفر در استان فراهم شده است.

معاون امور صنایع اداره کل صنعت، معدن و تجارت گلستان گفت: با توجه به اهمیت موضوع احیای واحدها در بحث ایجاد اشتغال و همچنین رونق تولید، انتظار داریم همه دستگاه‌های اجرایی استان پای کار بیایند و به بحث رونق تولید در استان کمک کنند.

وی ادامه داد: بازگشت به تولید واحدهای راکدی که قدرت رقابت با بازار جهانی را دارند و همچنین فعالیت آن‌ها دارای صرفه اقتصادی بوده، در اولویت است زیرا در میان واحدهای راکد، واحدهایی وجود دارد که به دلایل مختلف امکان بازگشت به تولید آن‌ها فراهم نیست.

وی افزود: از ابتدای فعالیت دولت سیزدهم تاکنون ۸۱ واحد صنعتی راکد و غیرفعال دارای مجوز از اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان گلستان با سرمایه گذاری بیش از هزار و ۴۱۷ میلیارد تومان احیا شده که با راه اندازی آنها زمینه اشتغال ۹۱۲ نفر فراهم شده است

  20 آبان 1402
بخش : گرگان / اقتصادی
کد خبر: 70039
تگ ها :

golestanfarda@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت گاز استان گلستان شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام