۷۰ درصد مجتمع پرورش میگو گمیشان آبگیری شد

میگو 4

مدیرکل شیلات گلستان گفت: عملیات آبگیری۷۰ درصد حجم استخرهای پرورش میگوی مجتمع گمیشان با هدف ذخیره‌سازی آب و آمادگی برای رهاسازی بچه میگو ( لارو) انجام شد.

به گزارش گلستان فردا،  اسماعیل جباری اظهار کرد: در کنار آبگیری مجتمع پرورش میگو از سوی سرمایه‌گذاران، عملیات لایروبی و ایجاد کانال جدید برای اتصال به آب دریای خزر توسط پیمانکار (قرارگاه خاتم‌الانبیا) از سوم فروردین امسال آغاز شده و در قالب ایجاد سامانه پایدار آب، ادامه دارد.

وی پیش‌بینی کرد: لایروبی کانال و ایجاد سه کیلومتر خط جدید کانال برای اتصال آب دریای خزر به مجتمع تا ۱۰ روز آینده به پایان رسیده و دغدغه پرورش‌دهندگان میگو برطرف شود.

تنها مرکز پرورش میگوی شمال کشور به مساحت چهار هزار هکتار در ۱۰ کیلومتری ساحل گمیشان قرار دارد که از یک دهه پیش با استفاده از آب دریای خزر فعال است.

مدیرکل شیلات گلستان از انتقال۱۸۰ میلیون تا ۴۰۰ میلیون قطعه لارو میگو برای ذخیره‌سازی و رهاسازی در استخرهای آماده شده مجتمع میگو گمیشان در سال زراعی جاری خبر داد و گفت: پیش از این، همه لاروهای مورد نیاز مجتمع گمیشان از استان‌های جنوبی تهیه می‌شد اما امسال برای نخستین بار ۵۰ میلیون لارو میگو در گلستان تولید شد.

جباری در خصوص هدفگذاری تولید میگوی گلستان گفت: امسال تولید بیش از چهار هزار تُن میگو در مجتمع پرورش میگو در گمیشان هدفگذاری شده است.

به گفته کارشناسان شیلات گلستان، میگوی گمیشان از نوع وانامی است که این گونه به علت شوری کم آب و اقلیم و خاک مناسب طی ۱۲۰ روز پرورش یافته و به وزن ۱۵ گرم می‌رسد.

 

  7 خرداد 1403
بخش : گرگان / اقتصادی
کد خبر: 70627
تگ ها :

golestanfarda@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت گاز استان گلستان شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام