مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی گلستان :
ذخایر استراتژیک بیش از ۱۷ تن انواع کود کشاورزی یارانه ای برای کشت محصولات تابستانه

سید صمد ضیائی مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان گلستان ،از تامین مکفی انواع کودهای ازته، فسفاته و پتاسه خبرداد .

به گزارش گلستان فردا، سید صمد ضیائی اظهار کرد: از ابتدای سال‌جاری تاکنون بیش از۳۵۵۷۷ تن انواع کود کشاورزی یارانه ای تامین شده است که این کود ها شامل۲۴۲۰۸ تن ازته،۳۷۹۵ تن فسفاته و۷۵۷۴ تن پتاسه بوده است.

در ادامه افزود: هم اکنون بیش از۱۷۹۶۴ تن انواع کود ازته، فسفاته و‌پتاسه در انبار های استان ذخیره سازی شده است که به میزان۸۵۸۰ تن ازته،۲۸۸۵ تن فسفاته و۶۴۹۹ تن پتاسه را شامل می شود که ضمن اینکه میزان قابل توجهی محموله ازته و فسفاته و پتاسه بعنوان کود پایه جهت کشت محصولات تابستانه بین راهی وجود دارد .

وی خاطر نشان کرد: در حال حاضر عمده یارانه های بخش کشاورزی، به نهاده های کشاورزی از جمله کود های شیمیایی اختصاص می یابدکه کشاورز تنها۳۰ درصد بهای آن را می پردازد که لازمه بهره مندی لازم، اعمال مدیریت مناسب در امر بازرگانی و دسترسی به موقع کشاورزان به آن می باشد ودر این زمینه شرکت خدمات حمایتی کشاورزی، با تمام ظرفیت اقدام به کار حداکثری در جهت تامین به موقع کود نموده است.

  26 خرداد 1403
بخش : گرگان / اقتصادی
کد خبر: 70674
تگ ها :

golestanfarda@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت گاز استان گلستان شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام