پیش بینی تولید ۱۰۵ هزار تن کلزا در گلستان/ پرداخت۳۰ درصدازمطالبات

139208191802174221512033

رییس اداره پنبه و دانه‌های روغنی جهاد کشاورزی گلستان با اشاره به برداشت حدود ۱۰۰ هزار تن کلزا در استان گفت: براساس پیش بینی این رقم تا پایان برداشت محصول به ۱۰۵هزار تن برسد.

به گزارش گلستان فردا،علی موسی خانی اظهار کرد: امسال از سطح ۴۹ هزار هکتار حدود ۱۰۰ هزار تن کلزا برداشت شده است.

وی افزود: حدود ۶۰۰ هکتار از اراضی که محصول کلزا را کشت کردند در مناطق کوهستانی که با برداشت از این مناطق پیش بینی می‌شود تولید محصول در استان به ۱۰۵ هزار تن برسد.

رئیس اداره پنبه و دانه‌های روغنی جهاد کشاورزی گلستان گفت: امسال به دلیل شرایط جوی برداشت محصول خوب بوده و باعث رضایت مندی کشاورزان شده است.

وی با اشاره به اینکه امسال قیمت تضمینی این محصول برای هر کیلو گرم ۳۵ هزار تومان اعلام شده است، افزود: تا کنون ۲۵ تا ۳۰ درصد مطالبات کشاورزان کلزا کار پرداخت شده است و این پرداخت‌ها ادامه دارد.

موسی خانی با بیان اینکه سال گذشته میزان ۲۱ هزار هکتار از اراضی کشاورزی گلستان کلزا کشت شد، اظهار کرد: از این میزان کشت ۲۷ هزار و ۶۰۰ تن کلزا تولید شد.

 

  10 تیر 1403
بخش : گرگان / اقتصادی
کد خبر: 70705
تگ ها :

golestanfarda@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت گاز استان گلستان شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام