گاز روستای «میان رستاق» وصل شد/نصب پل موقت روی رودخانه توسط نیروهای مهندسی سپاه

گاز روستای میان رستاق در دهنه زرین‌گل علی‌آبادکتول وصل شد اما هنوز مردم دسترسی به جاده ندارند. طبق گفته‌های مسئولان قرار است نیروهای مهندسی سپاه استان پلی موقت بر روی رودخانه نصب کنند تا تردد روستاییان برقرار شود.

به گزارش پایگله خبری گلستان فردا، فرماندار علی آباد با اشاره به آخرین وضعیت روستای میان رستاق که در روزهای اخیر دچار رانش شده است، اظهار کرد: به دلیل بارش شدید باران در روزهای نخست فروردین ماه، رانش زمین در مسیر جاده دسترسی روستای میان رستاق به طور مکرر رخ داد تا اینکه پس از یک مرحله بازگشایی مسیر، رانشی شدید و مداوم رخ داد که جاده اصلی دسترسی روستاییان مسدود شد.

حسین هدایتی افزود: همچنین به دلیل رانش زمین گاز این روستا نیز قطع شده بود که تصمیم بر این شد تا گاز روستا از یک جهت فرعی وصل شود که این اتفاق رخ داد.

فرماندار علی‌آبادکتول ادامه داد: همکاری‌های لازم با نهادها و دستگاه‌های مختلف برای بازگشایی جاده نیز به صورت مستمر ادامه دارد تا عبور و مرور به شکل اضطراری و موقت برقرار شود. با توجه به احتمال ریزش کوه، شهروندان و روستائیان مناطق کوهستانی تا بازگشایی جاده قدیم از هرگونه رفت و آمد غیرضروری خودداری کنند.

در همین باره احمد شکی، رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان علی‌آبادکتول نیز گفت: مسیر موقت روستای کوهستانی میان رستاق در دهنه زرین گل که منتهی به رودخانه است با تلاش نیروهای راهداری احداث شد. طبق جانمایی صورت گرفته در انتظار نصب پل موقت توسط نیروهای مهندسی سپاه استان هستیم که با نصب پل تردد ساکنان روستا از مسیر قدیم به طور موقت برقرار می‌شود.

 

  21 اردیبهشت 1398
بخش : جامعه
کد خبر: 62014
تگ ها :

golestanfarda@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام