استاندار گلستان در همایش آتش نشانان استان؛
آتش نشانان هر لحظه در معرض حادثه هستند/آتش نشانان نباید در سیستم اداری جابجا شوند

استاندار گلستان با اشاره به اهمیت کار آتش نشانان اظهار کرد: انجام ۴۶۰۰ عملیات امداد و نجات در سال ۹۷ نشان دهنده آن است که آتش نشان در معرض حادثه هستند و نقش پر رنگ آنان را در زندگی امروزی مشخص می کند.
به گزارش گلستان فردای ایران (گلستان فردا)ی ایران (گلستان فردای ایران (گلستان فردا))ی ایران (گلستان فردای ایران (گلستان فردا)ی ایران (گلستان فردای ایران (گلستان فردا)))، دکتر هادی حق شناس صبح امروز یکشنبه ۷ مهر در همایش تقدیر از آتش نشانان استان تصریح کرد: تعداد آتش نشانان، نیروهای داوطلب و ایستگاه های آتش نشانی در استان با توجه به جمعیت تقریبا مناسب است اما آنچه باید مورد توجه قرار گیرد آموزش است.
وی افزود: این آموزش علاوه بر پرسنل آتش نشانی شامل سایر اقشار جامعه می شود و آموزشی که در مدارس ارایه می شود بسیار تاثیر گذار است.
وی گفت: خانه ها یکی از مهمترین مکان هایی است که حوادث در آن رخ می دهد و آموزش بانوان خانه دار می تواند در پیشگیری و مقابله با حوادث موثر باشد.
استاندار گلستان با اشاره به هزینه های بالا برای استخدام و ارائه آموزش های مهارتی به یک آتش نشان خاطر نشان کرد: شهرداری ها نباید نسبت به جابجایی آتش نشانان در سیستم اداری اقدام کنند تا آتش نشانی ها از نیروهای ماهر آموزش دیده خالی شود.
دکتر حق شناس یادآور شد: با توجه به اینکه در برخی شهرهای استان تجهیزات آتش نشانی برای عملیات در ارتفاع وجود ندارد باید ممانعت از بلند مرتبه سازی مورد بررسی قرار گیرد.
وی ادامه داد: وجود قریب به ۲ هزار نیروی داوطلب نشان می دهد که همکاری با آتش نشانی برای مردم از اهمیت بالایی برخوردار است.
همچنین در این مراسم مهندس غراوی معاون هماهنگی استاندار گلستان اظهار کرد: از هزار آتش نشان داوطلب در شهر گرگان ۲۵۰ نفر خانم و از ۹۳۳ آتش نشان شهر گنبد کاووس ۳۳۳ نفر از بانوان هستند .
وی ضمن تقدیر از زحمات آتش نشانی ها و شهرداری ها در سیل اخیر افزود: تلاش می شود در زمینه امکانات و تجهیزات به شهرداری ها از طریق اعتبارات مدیریت بحران کمک شود تا آنها بتوانند در زمان وقوع حوادث با آمادگی بیشتری به مقابله بپردازند.
گفتنی است در این همایش طیبه خلیلی مدیر کل امور شهری و شوراهای استانداری گلستان گفت: از بین ۳۳ شهر گلستان ۲۵ شهر دارای ایستگاه آتش نشانی هستند که ۲۸۹ آتش نشان در ایستگاه های آتش نشانی به ارایه خدمت می پردازند.
همچنین علی نصیبی مدیر کل امور روستایی و شوراهای استانداری گلستان نیز اظهار کرد: در دولت تدبیر و امید ۳۷ پایگاه آتش نشانی روستایی ایجاد شده و در سال جاری ۶۱۷ میلیون تومان تجهیزات به این پایگاه ها اختصاص یافته است.
لازم به ذکر است در این مراسم، استاندار گلستان به عضویت آتش نشان داوطلب درآمد و از آتش نشانان برتر استان با حضور استاندار گلستان نیز تقدیر شد.
 

  7 مهر 1398
بخش : جامعه
کد خبر: 62793
تگ ها :

golestanfarda@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام