فرمانده نیروی انتظامی گلستان:
دستگیری کلاهبردار اینترنتی در گلستان/اعتراف به ۴۴ فقره سرقت

https://static3.mojnews.com/thumbnail/geHfxlS7oVcK/ZRF7Lmw5ugQZ9M8xIGBQMqD9e54XxTUIZI1mWhJUOkux0ybrxGynjMNubOhGu0AP/%D9%81%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86%D8%AF%D9%87+%D9%86%DB%8C%D8%B1%D9%88%DB%8C+%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%B8%D8%A7%D9%85%DB%8C+%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86+%DA%AF%D9%84%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86.jpg

فرمانده نیروی انتظامی گلستان از دستگیری کلاهبردار اینترنتی در گلستان خبر داد.

به گزارش گلستان فردای ایران (گلستان فردا)، سردار روح الامین قاسمی فرمانده انتظامی گلستان گفت: به دنبال مراجعه یکی از شهروندان به پلیس فتا استان مبنی بر اینکه مبالغی در چند مرحله به حساب بانکی وی واریز و سپس برداشت شده است، رسیدگی به موضوع در دستور کار کارشناسان قرار گرفت.

فرمانده انتظامی گلستان افزود: با بررسی‌های به عمل آمده مشخص شد متهم پس از انتقال وجه به حساب شاکی اقدام به خرید از دستفروشان، مغازه‌های فاقد دوربین مدار بسته و یا خرید شارژ با استفاده از اپلیکیشن‌های مختلف و پرداخت وجه آن از طریق انتقال اینترنتی کرده است.

سردار قاسمی گفت: تحقیقات فنی و تخصصی پلیس ادامه داشت تا اینکه سرانجام ماموران به سرنخ‌هایی از متهم در یکی از شهرستان‌های استان رسیدند.

فرمانده انتظامی استان گلستان افزود: پس از هماهنگی با مرجع قضائی در عملیاتی غافلگیرانه، کلاهبردار حرفه‌ای در مخفیگاهش دستگیر و برای انجام تحقیقات بیشتر به پلیس فتا منتقل شد.

این مقام ارشد انتظامی استان گفت: متهم در تحقیقات مقدماتی و پس از مواجهه با مستندات پلیس، عنوان داشت به بهانه‌های مختلف مانند خرید ۱۰ گیگ بسته اینترنتی به مبلغ ۲ هزار تومان که در گروه‌ها و کانال‌های تلگرامی تبلـیغ می‌کرد، افـراد را به صفحات جعـلـی درگاه‌های پـرداخـت که از قـبل طراحی شـده بود هـدایـت و بـدون اطـلاع مال باختگان اقــدام بـه اخــذ اطـلاعات حساب بانکی آنان کرده و در ادامه بـا خـریـد اقـلام غیر قابل ردیابی، وجوه را از حساب شاکیان برداشت کرده است.

سردار قاسمی با بیان اینکه متهم به ۴۴ فقره کلاهبرداری اینترنتی از ۲۲۸ حساب بانکی به مبلغ بیش از یک میلیارد ریال اعتراف کرد، افزود: سارق پس از تشکیل پرونده برای انجام مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شد.

  27 اسفند 1398
بخش : جامعه
کد خبر: 63328
تگ ها :

golestanfarda@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

همراه اول شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام