رئیس پلیس فتا گلستان:
کلاهبرداری با عنوان جمع آوری نذورات در ماه محرم

https://cdn.yjc.ir/files/fa/news/1399/6/5/12475993_393.jpg

رئیس پلیس فتا گلستان گفت: مردم مراقب کلاهبرداری با عنوان جمع آوری نذورات در طی ماه محرم، در فضای مجازی باشند.

به گزارش گلستان فردای ایران (گلستان فردا)، سرهنگ ابراهیم پرسا رئیس پلیس فتا استان گلستان گفت:با گسترش استفاده از فضای مجازی، شاهد کلاهبرداری‌های متنوع با شگرد‌هایی هستیم که سودجویان، از ناآگاهی و بعضا حس انسان دوستی شهروندان، بهره برداری کرده و با روش‌های مختلفی اقدام به کلاهبرداری از آنان می‌کنند.

سرهنگ پرسا گفت: یکی از شگرد‌های شیادان سایبری، ارسال فایل‌ها، اپلیکیش‌ها و لینک‌های مخرب در قالب نوحه‌ها و کلیپ‌های محرم در کانال‌ها و گروه‌های شبکه‌های اجتماعی است.

او گفت: در برخی از سایت‌های اینترنتی نیز هنگامی که فایل صوتی دانلود می‌شود، هم زمان برنامه‌ای برای نصب بر روی سیستم کاربر ارسال می‌شود که این برنامه می‌تواند اقدام به سرقت اطلاعات کاربر یا خرابکاری کند.

این مقام انتظامی یادآور شد: یکی دیگر از روش ها، ارسال پیام‌هایی حاوی لینک جعلی در شبکه‌های اجتماعی با عنوان دریافت نذورات برای کمک به نیازمندان است.

او گفت: شیادان در این پیام‌ها با اعلام شماره کارت و شماره حساب‌هایی از شهروندان می‌خواهند مبالغی را برای کمک به نیازمندان واریز کنند که کاربران را به یک درگاه بانکی جعلی (فیشینگ) هدایت کرده و پس از آن اقدام به سرقت اطلاعات بانکی کاربران می‌کنند.

این مقام مسئول گفت: سوءاستفاده از اسامی هیئت‌ها و مؤسسه های خیریه معتبر نیز از روش‌هایی است که برای اغفال شهروندان استفاده می‌شود.

سرهنگ پرسا گفت: شهروندان به تبلیغات فریبنده در شبکه‌های اجتماعی توجهی نکنند و نذورات خود را به حساب موسسات خیریه معتبر واریز و همچنین از دانلود نرم افزار‌ها و برنامه‌های کاربردی ویژه ماه محرم از منابع نامعتبر جدا خودداری کنند.

  5 شهریور 1399
بخش : جامعه / فناوري و اطلاعات
کد خبر: 63723
تگ ها :

golestanfarda@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

همراه اول شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام