استاندار گلستان در جلسه شورای آموزش و پرورش استان؛
ارتقا سرانه فضای آموزشی استان موجب رشد تحصیلی دانش آموزان می شود

استاندار گلستان با اشاره به عقب ماندگی های تاریخی استان در زمینه کمبود سرانه فضاهای آموزشی اظهار کرد:ارتقا سرانه فضای آموزشی استان موجب رشد تحصیلی دانش آموزان می شود.

به گزارش گلستان فردای ایران (گلستان فردا)، دکتر هادی حق شناس در جلسه شورای آموزش و پرورش با حضور دکتر مهرالله رخشانی مهر معاون وزیر آموزش و پرورش و رییس سازمان نوسازی , توسعه و تجهیز مدارس تصریح کرد: در طول ۱۳ سال گذشته بطور متوسط سالی ۷۲ هزار متر مربع به سرانه فضای آموزشی استان اضافه شده اما در عین حال گلستان در حال حاضر با کمبود ۹۲ هزار متر مربع فضای آموزشی مواجه است.

وی افزود: عدم توجه به کمبود های فضای آموزشی می تواند تاثرات منفی در آینده وضعیت شهرها و بروز پدیده های همچون حاشیه نشینی و کودکان بازمانده از تحصیل داشته باشد.

استاندار گلستان یادآور شد: تلاش داریم با همکاری تمامی دلسوزان عرصه آموزش و خیرین مدرسه ساز کمبود های فضای سرانه آموزشی را جبران کنیم و پس از آن به لزوم بازسازی و مقاوم سازی مدارس بپردازیم.

دکتر حق شناس ادامه داد: خوشبختانه همکاری خیرین در گلستان به نحو ارزشمندی انجام شده و البته این روند ادامه دارد.

همچنین در این جلسه معاون وزیر آموزش و پرورش و رییس سازمان نوسازی , توسعه و تجهیز مدارس خاطر نشان کرد : اعتبارات استان از 21 میلیارد تومان در سال 96 به 91 میلیارد تومان در سال 98 افزایش یافته است.

دکتر مهرالله رخشانی مهر گفت: علاوه بر آن پارسال هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی، ۳۵ میلیارد ریال از محل ردیف تجهیزات مناطق محروم، ۴۰ میلیارد ریال از محل حساب ذخیره ارزی، ۵۰ میلیارد ریال از ردیف اصلی سیستم گرمایشی و سرمایشی و ۳۵۰ میلیارد ریال از محل پروژه‌های مشارکتی به گلستان اختصاص یافت.

وی با اشاره به اینکه در گلستان مدارس خشتی و گلی وجود ندارد و همه مدارس به سوخت گاز طبیعی مجهز هستند گفت: راه حل ساخت مدارس به تعداد کافی و تجهیز به امکانات جدید در گرو استفاده بیشتر از مشارکت خیرین و مردم است.

رییس سازمان نوسازی , توسعه و تجهیز مدارس با اشاره به طرح آجر به آجر گفت: در سال جاری پیش بینی کمک 2500 میلیارد تومانی خیرین شده است که 2100 میلیارد از محل کمک های کلان و با بقی از محل طرح آجر به آجر که 4 روز است آغاز گردیده و 48 هزار نفر با هر مبلغی می توانند مشارکت کنند، تامین خواهد شد.

  20 مهر 1399
بخش : جامعه
کد خبر: 63893
تگ ها :

golestanfarda@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

همراه اول شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام