رئیس پلیس آگاهی استان گلستان:
پرونده کوهنورد مفقودی ارتفاعات کردکوی در حال پیگیری است

https://cdn.yjc.ir/files/fa/news/1399/7/22/12750642_585.jpg

رئیس پلیس آگاهی استان گلستان گفت: پرونده کوهنورد مفقودی ارتفاعات کردکوی در حال پیگیری است و تاکنون ۳ نفر بازداشت شده اند.

به گزارش گلستان فردای ایران (گلستان فردا)، سرهنگ مجتبی مروتی رئیس پلیس آگاهی استان گلستان پیش از ظهر امروز در نشست خبری درباره آخرین وضعیت پرونده گمشدن معین شریفی در جنگل‌های شهرستان کردکوی اظهارداشت: بعد از آخرین تماسی که این فرد با یکی از دوستانش داشت دیگر خبری از او نشد و تلاش گروه‌های عملیات جست‌وجو نیز بی‌نتیجه بوده است.

او افزود: پرونده برای گم شدن این فرد در پلیس آگاهی تشکیل شده است و بررسی جوانب آن ادامه داد، اما هنوز سرنخی درباره وضعیت این جوان ۳۶ ساله به دست نیاوردیم.

رئیس پلیس آگاهی استان گفت: فرضیه‌های مختلفی درباره وضعیت این فرد مطرح شده و پلیس از نظر جنایی در حال بررسی آن است. در همین زمینه روابط این فرد را به طور کامل بررسی کردیم، اما چیزی دستگیر ما نشد.

او بیان داشت: سال ۹۴ یکی از برادران این فرد به کشور دیگری مهاجرت کرد و فرضیه‌ای هم وجود دارد که این فرد هم به خاطر مسائل خانوادگی و مشکلاتی که داشت، اقدام به چنین کاری کرده باشد، اما همه این مسائل در حد یک فرضیه است.

معین شریفی عصر روز سه شنبه ۲۵ شهریورماه پس از تماس تلفنی کوتاه با یکی از دوستانش گفت حدود نیم ساعت دیگر با وی ملاقات می‌کند، اما پس از آن تلفن همراهش خاموش شد و دیگر اثری از این فرد به دست نیامد. پلیس خودروی این فرد را در محدوده خیابانک پارک جنگلی کردکوی یافته است.

 ۲۴ پرونده زمین خواری در گلستان کشف شد

سرهنگ دادگر فرمانده انتظامی گلستان امروز در نشست با اصحاب رسانه گفت:جنگل‌ها و تفرجگاه ها‌ی استان باید ساماندهی شود و مجموعه سازمان‌های مرتبط در این زمینه مسئولیت دارند.

او گفت: پیشنهاد ما این بود که در تفرجگاه‌ها دوربین‌های با کیفیت پلاک خوان تعبیه شود، اما به دلایلی این موضوع انجام نشد.

فرمانده انتظامی گلستان با تاکید بر انجام اقدامات پیشگیرانه افزود: تا وضعیت تفرجگاه‌ها کنترل نشود اتفاقات ناخوشایند ممکن است رخ دهد.

او با بیان این که طی ۶ ماهه نخست سال ۲۴ فقره پرونده زمین خواری به ارزش ۵۰ میلیارد تومان کشف شد، افزود: ۵۰ نفر در این راستا دستگیر و تحویل مراجع قضایی شدند.

این مقام انتظامی افزود: طی این مدت در بحث مبارزه با قاچاق کالا و ارز، هزار و ۹۱۹ پرونده مقابله با قاچاق که عمده آن مواد ممنوعه دخانی و محصولات مرتبط با گمرک بوده است که هزار و ۷۲۸ نفر در این راستا دستگیر شدند.

او با اشاره به افزایش ۶ درصدی وقوع سرقت‌ها ادامه داد: عمده سرقت‌هایی که به وقوع پیوست مربوط به سرقت‌های خرد مانند سرقت از داخل خودرو، انباری‌های منازل و آپارتمان‌ها ست.

سرهنگ دادگر گفت: یک درصد دستگیر شدگان سرقت مربوط به تا ۱۴ سال،۱۵تا ۲۴ سال ۱۸ درصد، ۲۵ تا ۳۹ سال ۶۳ درصد و سارقان ۴۰ سال به بالا نیز ۱۸ درصد است.

فرمانده انتظامی گلستان گفت: ۱۰ درصد سارقان بی سواد، ۸۸ درصد دیپلم و کمتر و ۲درصد نیز تحصیلات عالیه داشتند.

او ادامه داد: همچنین طی این مدت  ۵باند توزیع کننده موادمخدر متلاشی و ۵۰ دستگاه خودرو در این راستا توقیف شد.

  22 مهر 1399
بخش : جامعه
کد خبر: 63910
تگ ها :

golestanfarda@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

همراه اول شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام