براساس اعلام ستاد ملی مقابله با کرونا؛
ورود خودرو‌های غیر بومی به گلستان ممنوع شد

براساس اعلام ستاد ملی مقابله با کرونا ورود و خروج پلاک‌های غیربومی به سه استان شمالی کشور از جمله گلستان ممنوع است.

به گزارش گلستان فردا، سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام کرده که منع تردد به استان‌های شمالی کشور از جمله استان گلستان اعمال شده است. طبق گفته‌های این مقام مسئول، ۳ شهر در استان گیلان و ۱۵ شهر در مازندران در وضعیت نارنجی هستند و وضعیت گلستان نسبت به دو استان دیگر کمی بهتر است.

بر اساس تصمیم جدید ستاد ملی مقابله با کرونا محدودیت‌های تردد که پیشتر فقط در مناطق نارنجی و قرمز اعمال می‌شد هم اکنون در مناطق زرد نیز لازم الاجراست از طرفی این محدودیت‌ها در استان‌های مهمان پذیر با جدیت بیشتری اعمال می‌شود.

در این میان استان‌های شمالی که در برخی از مناطق با وضعیت نارنجی نیز مواجهند مشمول تصمیم جدید ستاد مقابله با کرونا مبنی بر ممنوعیت ورود و خروج پلاک‌های غیر بومی قرار دارند.

پیش از این استاندار گلستان اعلام کرده بود که در ورودی‌های استان اقدامات سخت‌گیرانه تری برای کنترل سلامت مسافران اعمال خواهد شد و در صورتی که فردی مبتلا به کرونا باشد یا مدت قرنطینه ۱۴ روزه را رعایت نکرده باشد از ورودش به استان جلوگیری می‌شود، اما حالا با تصمیم ستادملی کرونا ورود و خروج غیربومی‌ها از استان ممنوع شده است.

تعداد شهر‌های آبی استان در حال حاضر ۵ شهر است و ۹ شهر دیگر نیز در وضعیت زرد قرار دارند با اینحال طبق اعلام رئیس دانشگاه علوم پزشکی روند بیماری در شهرستان بندرگز رو به افزایش است و نگرانی از خیز جدید بیماری در این شهرستان وجود دارد.

  14 بهمن 1399
بخش : جامعه
کد خبر: 63932
تگ ها :

golestanfarda@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

همراه اول شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام