پوستر کنگره بین‌المللی حضرت یحیی‌بن زید (ع) در گلستان رونمایی شد

پوستر نخستین کنگره بین‌المللی حضرت یحیی‌بن زید (ع) با حضور نماینده، ولی فقیه در استان گلستان، معاون فرهنگی سازمان اوقاف و امور خیریه، استاندار و جمع دیگری از مسئولان رونمایی شد.

به گزارش گلستان فردای ایران (گلستان فردا)، صبح امروز و با حضور مسئولان استانی و معاون فرهنگی سازمان اوقاف و امور خیریه از پوستر نخستین کنگره حضرت یحیی‌بن زید (ع) و فراخوان این کنگره رونمایی شد.

این کنگره دارای دو بخش علمی و اجرایی است که مسئولیت دبیرخانه علمی آن برعهده دکتر محمدحسین رجبی‌دوانی و ریاست بخش اجرایی نیز برعهده سازمان اوقاف و امور خیریه است.

۶ محور شامل نقش حضرت یحیی‌بن زید (ع) در احیای فریضیتن امر به معروف و نهی از منکر، نقش حضرت یحیی‌بن زید (ع) در تاریخ و تمدن شهر تاریخی جرجان، نقش حضرت یحیی‌بن زید (ع) در تقویت باور‌های مذهبی و آداب و رسوم قوم ترکمن، نقش حضرت یحیی‌بن زید (ع) در تقویت وحدت اسلامی و تعالی فرهنگ غنی قرآن کریم، نقش حضرت یحیی‌بن زید (ع) در ارتقای فرهنگ ظلم ستیزی و نقش حضرت یحیی‌بن زید (ع) در فرهنگ اسلامی و اهل بیت (ع) در منطقه برای این کنگره مشخص شده است.

اندیشمندان، نخبگان و صاحب‌نظران در این زمینه می‌توانند با مراجعه به وبگاه اداره کل اوقاف و امور خیریه آثار و مقاله‌های علمی خود را به دبیرخانه‌های تهران، قم و گلستان ارسال کنند.

مهلت ارسال آثار به دبیرخانه نخستین کنگره بین‌المللی حضرت یحیی‌بن زید (ع) تا ابتدای بهمن ماه جاری است و آثار رسیده پس از داوری در اختتامیه این کنگره که اردیبهشت ماه سال آینده برگزار می‌شود، تجلیل خواهند شد.

همچنین آثار برگزیده در قالب چند جلد کتاب به چاپ خواهد رسید تا به عنوان میراثی فرهنگی و مکتوب برای منطقه باقی بماند.
 

  9 آبان 1398
بخش : فرهنگی
کد خبر: 62896
تگ ها :

golestanfarda@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

مخابرات تلگرام