مدیر کل امور روستایی و شوراها استانداری گلستان:
گرگان رتبه دوم جمعیت روستائی گلستان را به خود اختصاص داده است

نتیجه تصویری برای علی نصیبی

مدیر کل امور روستایی و شوراها استانداری گلستان گفت: گرگان رنبه دوم جمعیت روستائی گلستان را به خود اختصاص داده است و گلستان هم در رتبه دوم جمعیت روستائی در کشور قرار دارد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری گلستان فردا، علی نصیبی ظهر امروز در مراسم گرامیداشت روز دهیار که در فرمانداری گرگان برگزار شده بود در جمع دهیاران شهرستان گرگان اظهار کرد: سال گذشته به دلیل مشکلات بودجه ای پرداخت بودجه دهیاری ها نصف شد که این مساله امسال مرتفع شده است و امید داریم در هفته های آینده اعتبار تخصیص داده شده به دهیاری ها به حساب آنان پرداخت شود.

وی افزود: وابسته بودن دهیاری ها به بودجه های دولتی و درآمد زا نبودن آنان یکی از مشکلات دهیاریها و حتی مسئولان است و چنانچه این بودجه ها در برخی مواقع دچار کم و کاستی شود دهیاری ها با مشکلات زیادی روبرو  می سوند و این در حالی است که دهیاری ها با ایجاد درآمد در مواقع کسری بودجه به راحتی می توانند از پس مشکلات روستا بر آیند .

وی ادامه داد: توسعه زمانی برای روستاهای ما محقق می شود که آن ها به مکانی برای ایجاد اشتغال و درآمد زائی تبدیل شود.

نصیبی گفت: هدف دولت از تاسیس دهیاریها توسعه روستاها و ایجاد ایده های خلاقانه برای درآمد زائی و هزینه کرد برای روستاها بود نه اینکه فقط به بودجه های دولتی وابسته باشند و چنانچه این بودجه ها دچار مشکل شوند همه کارهای توسعه ای روستا روی زمین بماند.

مدیر کل امور روستائی و شوراهای استانداری گلستان با اشاره به اینکه نیازمند تغییر در رویکردها هستیم، اظهار کرد: کار دولت فقط هزینه کردن در روستاها نیست و شناسائی ظرفیت های درآمد زا با استفاده از امکانات دهیاری ها و روستاها باید از مهم ترین برنلمه های دهیاران باشد.

  11 تیر 1398
بخش : اقتصادی
کد خبر: 62418
تگ ها :

golestanfarda@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام