مدیر بنادر و دریانوردی گلستان:
لایروبی مصب گرگانرود تا پایان هفته به پایان می‌رسد

نتیجه تصویری برای لایروبی رودخانه ها

مدیر بنادر و دریانوردی استان گلستان گفت: براساس برنامه‌ریزی انجام شده اواخر همین هفته پروژه لایروبی مصب گرگان‌رود توسط سازمان بنادر به پایان می‌رسد.

به گزارش پایگاه خبری گلستان فردا، اله‌یار اسعدی عصر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به لایروبی مصب گرگانرود اظهارداشت: براساس برنامه‌ریزی انجام شده اواخر همین هفته پروژه لایروبی مصب گرگان‌رود توسط سازمان بنادر به پایان می‌رسد.

وی افزود: سقف در نظر گرفته‌شده لایروبی 40 هزار مترمکعب از مصب گرگان رود به عمق 2 متر، عرض 20 متر و طول یک کیلومتر بود تا این مسیر بازگشایی شود.

مدیر بنادر و دریانوردی استان گلستان اظهار کرد: در بازدیدی که دکتر حق‌شناس استاندار گلستان از بندرترکمن داشتند بر مسئله تبدیل این بندر به یک بندر گردشگری تأکید داشتند.

اسعدی گفت: با همین نگاه تصمیم‌گیری شد تا یکسری اقدامات دومنظوره در خصوص لایروبی کانال چاپاقلی صورت گیرد.

مدیر بنادر و دریانوردی استان گلستان افزود: این اقدامات از یکسو برای نجات خلیج گرگان و بازگشایی کانال مسدود بوده و از سوی دیگر تردد شناورهای سبک گردشگری در آن انجام گیرد.

وی اظهار کرد: امیدواریم با توجه به منابع مقرر شده از سوی سازمان برنامه و بودجه و بخش دیگر که توسط سازمان بنادر و دریانوردی است لایروبی انجام گرفته تا خیال‌مان از خلیج گرگان راحت شود تا با کاهش تراز خزر با مشکل مواجه نشود.

  11 تیر 1398
بخش : اقتصادی
کد خبر: 62419
تگ ها :

golestanfarda@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام