استاندار گلستان:
خام‌فروشی محصولات کشاورزی مانند گندم و کلزا ایراد دارد

Image result for ‫استاندار گلستان حق شناس‬‎

استاندار گلستان گفت: اگر خام‌فروشی نفت برای اقتصاد مضر است در استان گلستان نیز خام‌فروشی محصولات کشاورزی مانند گندم و کلزا ایراد دارد.

به گزارش پایگاه خبری گلستان فردا، به نقل از روابط عمومی استانداری گلستان، هادی حق‌شناس ظهر امروز در مراسم بزرگداشت روز صنعت و معدن اظهار کرد: اگر اقتصاد قوام داشته و پیشرو باشد بسیاری از مشکلات و مسائل قابل حل خواهد بود.

وی افزود: اگر می‌گوییم خام فروشی نفت در کشور بد است حتما خام فروشی گندم، کلزا و محصولات کشاورزی که استان گلستان در تولید آنها جزو پنج استان برتر کشور است هم  ایراد دارد. تولیدکنندگان باید از این مزیت نسبی استفاده کرده و آن را تبدیل به محصول نهایی کنند.

استاندار گلستان با بیان اینکه بخش زیادی از محصولات کشاورزی بدون فرآوری به استان‌های دیگر صادر می‌شود، خاطرنشان کرد: به علت خام فروشی و توجه نکردن به این مزیت‌ها، نرخ بیکاری استان در سه ماهه نخست امسال دو رقمی شد.

  26 تیر 1398
بخش : اقتصادی
کد خبر: 62500
تگ ها :

golestanfarda@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام