رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان گلستان اعلام کرد:
6 شهرستان گلستان در وضعیت قرمز کرونا قرار دارند

https://goums.ac.ir/files/webdagoums/images/link_image/IMG-_8547.jpg

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان گلستان از قرار گرفتن 6 شهرستان استان در وضعیت قرمز از لحاظ شیوع کرونا خبر داد.

به گزارش گلستان فردای ایران (گلستان فردا)، دکتر عبدالرضا فاضل با آرزوی سلامتی برای هم استانی های محترم، گفت: آمارهای مرتبط با بیماری کووید 19، طی هفته جاری، در استان گلستان با افزایش روبرو شد.

وی خاطرنشان کرد: شهرستان های رامیان، مینودشت، کردکوی، بندرگز، بندرترکمن و آق قلا در وضعیت قرمز و مابقی شهرستان های استان در وضعیت زرد قرار دارند.

وی اظهار کرد: در حالیکه هفته گذشته 280 بیمار کرونایی در بیمارستان های استان بستری شده بودند، این عدد در هفته جاری به 292 بیمار رسیده است که 73 نفر از آنها در بخش مراقبت های ویژه و 29 بیمار به دستگاه ونتیلاتور متصل هستند.

وی تاکید کرد: متاسفانه طی 24 ساعت گذشته 4 مورد فوت ناشی از کرونا در استان گلستان به ثبت رسیده است که در هفته گذشته به صورت میانگین 1 نفر فوتی ثبت شده بود.

وی در خصوص شهرستان گرگان گفت: طی 2 روز گذشته، تعداد بیماران کرونایی در گرگان افزایش داشته است و شاید وضعیت این شهر طی چند روز آینده به قرمز برسد.

دکتر فاضل در ادامه به موضوع بازگشایی مدارس اشاره کرد و گفت: امیدواریم با حمایت خانواده ها و کارکنان مدارس استان در زمینه رعایت شیوه نامه های بهداشتی ستاد ملی کرونا، کودک و یا نوجوان کرونایی در استان نداشته باشیم و موضوع آموزش و پروش هم به روال خود ادامه یابد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان در این راستا اذعان کرد: از زمان بازگشایی مدارس در استان از تاریخ 15 شهریور ماه تا به امروز، خوشبختانه هیچ مورد از ابتلا به دانش آموزان را در استان نداشتیم.

سپس دکتر فاضل به انتخابات مرحله دوم مجلس شورای اسلامی که در تاریخ 21 شهریور ماه در شهرستان های کردکوی، بندرگز، بندرترکمن و گمیشان برگزار خواهد شد، افزود: از کاندیداها، طرفدارانشان و مردم می خواهیم، تمام الزامات ستاد ملی کرونا را رعایت بکنند تا خطری مردم را تهدید نکند.

وی در این زمینه تصریح کرد: با برنامه ریزی های انجام شده توسط معاونت سیاسی و امنیتی استانداری و سایر نهادهای ذیصلاح ان شاء الله در روز انتخابات و پای صندوق های رای، مشکلی در زمینه شیوع بیماری کرونا، نداشته باشیم.

  19 شهریور 1399
بخش : سلامت
کد خبر: 63761
تگ ها :

golestanfarda@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

همراه اول شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام