رییس دامپزشکی شهرستان گرگان:
هیچ مورد آنفولانزا در گرگان مشاهده نشد

https://media.mehrnews.com/d/2020/10/30/3/3590352.jpg

رییس دامپزشکی شهرستان گرگان گفت: رعایت پرتوکل های بهداشتی کوید 19 باعث شد تا آنفولانزا به صورت غیر مستقیم کنترل شود و تا کنون هیچ موردی در این خصوص در گرگان گزارش داده نشده است.

به گزارش گلستان فردای ایران (گلستان فردا)، عبدالرحیم دانشیان، در کار گروه اجتماعی، فرهنگی سلامت و خانواده شهرستان گرگان، اظهار کرد: همه ساله با فرا رسیدن فصل پاییز و زمستان ما شاهد شیوع بیماری آنفولانزای فوق حاد پرندگان هستیم.
وی با اشاره به اینکه این بیماری بین انسان و دام اتفاق می افتد، افزود: اکنون این بیماری در استان های خراسان جنوبی و مازنداران شیوع پیدا کرده اما تا کنون در گرگان هیچ موردی گزارش نشده است.
مدیر دامپزشکی گرگان رعایت پرتوکل های بهداشتی به خاطر ویروس کوید 19 را از مهمترین نکات در جلوگیری از بیماری آنفولانزا دانست.
وی افزود: اکنون 40 تا 50 واحد مغازه در استان مرغ زنده می فروشند که کار کشتار را بدون رعایت نکات بهداشتی انجام می دهند.
دانشیان با اشاره به اینکه قبل از اینکه استان درگیر موضوع آنفولانزا شود باید چاره ای اندیشیده شود، ادامه داد: این مغاره ها هیچ پروانه ای از هیچ مرجعی ندارند و باید در پلمب کردن این واحدها نیروی انتظامی ورود پیدا کند.

  10 دی 1399
بخش : سلامت
کد خبر: 64241
تگ ها :

golestanfarda@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

همراه اول شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام