نماینده آزادشهر و رامیان در مجلس؛
51 درصد بودجه 98 از مالیات تامین می شود

نماینده مردم دو شهرستان آزادشهر و رامیان درمجلس شورای اسلامی از نگاه ویژه دولت به درآمدهای مالیاتی در بودجه 98 خبر داد و گفت: با این نگاه 51 درصد بودجه سال آینده از بخش مالیات ها تامین می شود.

علیرضا ابراهیمی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: پیش بینی تحقق 51 درصد بودجه 407 هزار میلیارد تومانی سال آینده از مالیات، نشان از توسعه منابع درآمدی پایدار در تدوین بودجه سالانه کشور است.
وی اضافه کرد: باتوجه به تحریم های جدید نفتی دشمنان، دولت چاره ای جز توسعه منابع درآمدی پایدار از جمله در بخش مالیات ها ندارد که از این حیث، پیش بینی 51 درصد بودجه از حوزه مالیات خوب است.
ابراهیمی گفت: پس از تصویب کلیات بودجه سال 98، هم اکنون کار بررسی دقیق و برآورد هزینه ها در کمیسون تلفیق مجلس شورای اسلامی درحال انجام است.
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی همچنین گفت: دولت در بودجه سال آینده به حوزه ورزش و نیز میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نگاه ویژه ای دارد که این امر از نکات مثبت بودجه می باشد.
ابراهیمی با اشاره به کاهش بودجه بخش فرهنگی، افزود: این کاهش می تواند اجرای مطلوب برنامه های فرهنگی کشور از جمله در ورزات فرهنگ و ارشاد اسلامی را با مشکل مواجه کند.
وی، پیش بینی تحقق 20 درصدی بودجه از طریق فروش روزانه 1.5 میلیون بشکه نفت را با توجه به تحریم های دشمنان سخت دانست و تصریح کرد: دولت بایستی برای فروش نفت به فکر راهکارهای دیگری باشد.
نماینده مردم آزادشهر و رامیان درمجلس شورای اسلامی همچنین با اشاره به پیش بینی دلار 42 هزار ریالی برای تامین 25 قلم کالای اساسی در بودجه سال آینده، گفت: این اقدام خوب است اما باید با افزایش نظارت ها مانع سودجویی برخی افراد دراین بخش شویم.
ابراهیمی به سفر 24 و 25 دیماه امسال رییس جمهوری و هیات دولت به گلستان نیز اشاره و ابراز امیدواری کرد: ره آورد این سفر و مصوبات آن، سبب افزایش بودجه استان در دو سال آینده شود.
وی از مسئولان درخواست کرد تا با کار و تلاش مضاعف بویژه درحوزه اقتصادی، مانع فشار بیشتر به اقشار آسیب پذیر جامعه شوند.

  4 بهمن 1397
بخش : خبرها / مجلس
کد خبر: 60992
تگ ها :

golestanfarda@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت گاز استان گلستان شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام