فرماندار شهرستان گرگان:
توانمندی بانوان برای تقویت استحکام بنیان خانواده، نیاز جامعه امروز است

http://media.shabestan.ir/Original/1398/03/12/IMG10355259.jpg

فرماندار شهرستان گرگان در همایشی که به منظور اجرای طرح "بانویار" در روستاهای شهرستان در محل توسکستان برگزار گردید گفت:توانمندی بانوان برای تقویت استحکام بنیان خانواده، نیاز جامعه امروز است.
به گزارش گلستان فردا ؛ وی افزود: هدف از حضور اینچنینی بانوان در روستاهای شهرستان این است که آنها بتوانند مشاغل خانه محور راتوسعه دهند.
فرماندار در ادامه با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص توجه به اقتصاد مقاومتی گفت : اشتغال خانه محور اقدامی در تقویت اقتصاد مقاومتی و جلوگیری از آسیب های اجتماعی و ایجاد درامد پایدار خانوار است .
وی اظهار داشت: جایگاه بانوان در کشور به اندازه ای است که امروز ما شاهد هستیم آنان نیز همانند مردان بصورت برابر در فعالیت های اجتماعی و مسولیت ها حضور دارند و نیاز است خود نیز آن را باور نمایند .
فرماندار شهرستان گرگان گفت: با اجرای طرح بانویار در روستاها ما در آینده نزدیک شاهد آن خواهیم بود که ازبانوان بیکارکاسته شود و یک شغل خوب و درآمد پایدار را در منزل داشته باشند.
وی افزود : لازمه اجرای این طرح آموزش بانوان و دریافت مدارک معتبر از سوی ادارات متولی امر می باشد که در گام اول اداره فنی و حرفه ای این مسولیت را برعهده گرفته و نیاز است بانوان نیز در این کلاس ها حضور فعال داشته باشند.
حمیدی اظهار  داشت: توسعه گلخانه ها و گیاهان دارویی در روستاها می تواند یکی از مواردی باشد که بانوان می توانند در آن فعالیت نمایند و دستگاه های اجرایی نیز موظف هستند در کوتاهترین زمان به جواب استعلامات و حمایت از آنان اقدام نمایند .
 حمیدی در ادامه با شاره به اهمیت خانواده و نقش آفرینی بانوان در تحکیم بنیان آن گفت: امروز جایگاه و نقش بانوان در جامعه مشهود است و بانوان به عنوان اصل و اساس،بنیان و استحکام خانواده جایگاه ویژه ای دارند .
در ادامه این مراسم فرماندار از تعدادی از غرفه های محصولات صنایع دستی و طرح های خود اشتغالی در روستاها بازدید بعمل آورد.

  12 تیر 1398
بخش : خبرها / گرگان / جامعه
کد خبر: 62428
تگ ها :

golestanfarda@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام