پیام تبریک استاندار گلستان برای ثبت جهانی جنگل های هیرکانی

استاندار گلستان در پیامی ثبت جنگل های هیرکانی در چهل‌و‌سومین اجلاس کمیته میراث جهانی یونسکو در باکو را به عنوان سومین اثر جهانی ثبت شده استان به تمامی مردم شریف گلستان تبریک گفت.

به گزارش گلستان فردا ، متن کامل پیام دکتر هادی حق شناس به شرح زیر است.
بسم الله الرحمن الرحیم
ثبت جهانی جنگل های هیرکانی در چهل‌ و‌ سومین اجلاس کمیته میراث جهانی یونسکو در باکو آذربایجان به عنوان دومین اثر بزرگ طبیعی ایران و سومین اثر گلستان افتخاری سِترگ است که آن را به تمامی مردم فرهیخته ی گلستان , شمال کشور و طبیعت دوستان ایران اسلامی تبریک عرض می نمایم.
بی شک ثبت جنگل هایی که بیش از 2 میلیون هکتار مساحت دارد و از آن در منابع تاریخی هخامنشی ایالت هیرکانیان یاد شده است و در عین حال به عنوان ذخیره گاه زیست کره و موزه تاریخ طبیعی جهانی یاد می شود , در راستای حفاظت جهانی از این اثر و معرفی آن در ترویج گردشگری نقشی بی بدیل دارد.
امید است پس از ثبت جهانی گنبد قابوس و دانش و مهارت ساختن و نواختن کمانچه ترکمن, جنگل های هیرکانی شاهد ثبت جهانی دیگر آثار فاخر میراث فرهنگی استان باشیم و در این راه از دکتر مونسان رییس سازمان میراث فرهنگی , گردشگری و صنایع دستی , مدیران و کارشناسان استانی این سازمان و تمامی دلسوزانی که جهت ثبت این افتخار ملی همراهی لازم را داشته اند صمیمانه  قدردانی می نمایم.
هادی حق شناس
استاندار گلستان

  15 تیر 1398
بخش : خبرها / محیط زیست
کد خبر: 62438
تگ ها :

golestanfarda@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام