کشته شدن دو توله خرس در عرض دو هفته در گلستان/نبود نظارت بر تفنگ هایی که حیات وحش را نشانه گرفته اند

به گزارش گلستان فردای ایران (گلستان فردا)، صبح پنجشنبه پیدا شدن یک توله خرس زخمی در روستای ریگ چشمه به محیط زیست گلستان اطلاع رسانی شد که متاسفانه قبل از رسیدن کارشناسان محیط زیست این توله خرس نر تلف شد.
پس از انتقال توله خرس و عکس برداری و کالبدشکافی مشخص شد این توله خرس مورد هدف گلوله چهارپاره بوده و یک تیر در بدن این خرس پیدا شده است.

محمود شکیبا، رئیس اداره نظارت و حیات وحش محیط زیست گلستان ضمن تایید وقایع اتفاق افتاده  و ابراز تاسف از کشته شدن این توله خرس در گفتگو با خبرنگار  ساجد خبر اظهار کرد:  طی 2 هفته 2 توله خرس مورد هدف گلوله شکارچیان متخلف قرار گرفتند.

وی با بیان اینکه در عکس برداری متوجه یک گلوله چهارپاره در بدن توله خرس شدیم، افزود: زمان تیرخوردن این توله خرس حدود یک هفته پیش تخمین زده می شود.

شکیبا با ابراز تاسف از اینکه در حال حاظر با یک بحران اجتماعی در زمینه طبیعت و حیات وحش مواجه شده ایم، اظهار کرد :  خرسی که برای هیچ فردی خطری ایجاد نمی کند چرا باید مورد هدف شکارچیان متخلف با اسلحه شکاری قرار بگیرد.

وی ادامه داد: یک توله خرس برای هیچ کس منفعتی ندارد چرا که نه گوشتش قابل استفاده است و نه استفاده دیگری دارد و این موضوع نشان از ابراز خشم انسان نسبت به طبیعت و محیط زیست است.

شکیبا گفت: یک زمانی انسان بر اساس نیاز خود دست به شکار می‌زند اما تیراندازی به سمت این توله خرس و رهاسازی اش چه توجیهی دارد و بر اساس کدام نیاز انجام شده است.

وی افزود: با شکار حیوانات وحشی ذخیره ژنی این گونه حیوانات را نابود می کنیم و این حیوانات تلف شده بخش کوچکی از جنایتی است که ما می‌بینیم و متوجه آن می شویم.

متاسفانه این روزها شاهدیم تعداد افراد دارای اسلحه مجاز و غیرمجاز در استان زیاد شده است و نظارت کافی هم بر آن ها وجود ندارد، امیدواریم  برخورد جدی با متخلفان و فرهنگ سازی مناسب زمینه وقوع چنین حوادثی را کاهش دهد.

  9 شهریور 1398
بخش : خبرها / محیط زیست
کد خبر: 62702
تگ ها :

golestanfarda@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام