رئیس کل دادگستری گلستان:
تشکیل پرونده برای تعدادی از اعضای شورا‌های شهری و روستایی در گلستان

https://cdn.yjc.ir/files/fa/news/1399/2/10/11806740_669.jpg

رئیس کل دادگستری گلستان از تشکیل پرونده برای تعدادی از اعضای شورا‌های شهری و روستایی استان خبر داد.

به گزارش گلستان فردای ایران (گلستان فردا)، هادی هاشمیان رئیس کل دادگستری گلستان در نشست با منتخبین شورا‌های عالی اسلامی شهر و روستا‌های استان گلستان، قانون را فصل الخطاب همه اقدامات دانست و با اشاره به ارتباط نزدیک اعضای شورای با مردم از آن‌ها خواست اطلاعات خود از قوانین و مقررات را به روز کنند تا مشاوره به مردم و پیگیری مطالبات آن‌ها منطبق با قوانین روز باشد.

هادی هاشمیان با بیان این که قانونگذاری محلی از وظایف شوراهاست گفت: بیشترین قوانین نقض شده در دیوان عدالت اداری، مصوبات شورا‌های شهری و روستایی است و به همین علت باید اعضای شوراها، قوانین و آرای دیوان عدالت اداری که در روزنامه رسمی کشور درج می‌شود مطالعه کنند تا چنین قوانینی کمتر تصویب شود.

رئیس کل دادگستری گلستان در ادامه سخنان خود افزود: مصوبات شورای شهر و روستا نباید در راستای منافع اعضا باشد و یکی از مواردی که باید در هیئت‌های تطبیق به دقت بررسی شود همین موضوع است.

هادی هاشمیان افزود: خوشبختانه در استان مصوبات اینچنینی کم وجود دارد، اما تعداد اندکی هم بود که سبب شد سال گذشته برای برخی اعضای شورا‌ها تشکیل پرونده دادیم.

هاشمیان ادامه داد: تعدادی از این پرونده‌ها در حال رسیدگیست و برای چند مورد آن هم رای دادگاه بدوی صادر شده است.

این مقام ارشد قضایی استان با تاکید بر این که در برخورد با فساد قاطعانه عمل می‌کنیم از اعضای شورا‌ها خواست نظارت بر زیرمجموعه را جدی بگیرند و هر جا که نیاز به کمک و همراهی دستگاه قضایی در برخورد با متخلفان و مفسدان داشتند علاوه بر مراجعه حضوری، می‌توانند تخلفات را به شماره ۰۹۱۱۱۷۵۶۱۱۴ پیامک کنند.

هادی هاشمیان گفت: گزارش‌های پیامکی را شخصا مطالعه و بررسی می‌کنم.

  10 اردیبهشت 1399
بخش : خبرها / قضاییه
کد خبر: 63402
تگ ها :

golestanfarda@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

همراه اول شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام